Захисні очні пов’язки при ерозіях рогівки
Захисні очні пов’язки при ерозіях рогівки
corneal

Яка мета?

Метою цього огляду було з'ясувати, чи впливає захисна пов'язка при ерозії рогівки на швидкість загоєння ерозії та полегшення болю. Дослідники Кокрейн знайшли і проаналізували всі відповідні дослідження, щоб відповісти на це питання, і знайшли 12 досліджень.

Ключові висновки

Очна захисна пов'язка, ймовірно, не прискорює загоєння ерозії рогівки і не робить істотного впливу на зменшення болю. Ні в одному з досліджень не представлена інформація про позитивний вплив очної захисної пов'язки на великі ерозії.

Що вивчалося в даному огляді?

Рогівка - це зовнішня прозора оболонка ока. Рогівкові ерозії можуть виникнути в результаті подряпини або поверхневого пошкодження рогівки. Це поширена проблема і вона може бути дуже болючою. Звичайною практикою в лікуванні є накладення захисної пов'язки поверх очного яблука. Передбачалось, що це може вплинути на швидкість загоєння ерозії та може забезпечити полегшення болю.

Які основні результати цього огляду?

Автори огляду знайшли 12 відповідних досліджень. 6 досліджень були з Північної Америки, 5 - з Європи та одне з Південної Америки (Бразилії). У цих дослідженнях порівнювали ефекти використання очної захисної пов'язки з відсутністю пов'язки.

Люди, яким накладають очну захисну пов'язку, мають менше шансів загоєння ерозії рогівки через 24 години в порівнянні з тими, кому цього не робили (низька визначеність доказів). Використання очної пов'язки, ймовірно, не впливає на число людей, у яких ерозія рогівки гоїться за 48 або 72 години (помірна визначеність доказів).

Ерозії рогівки у осіб, які отримують очні захисні пов'язки, ймовірно, заживають трохи довше, ніж у осіб без пов'язки, але ця різниця невелика і, ймовірно, несуттєва (помірна визначеність доказів).

Використання очних пов'язок може призвести до більшої інтенсивності болю протягом перших 24 годин (низька визначеність доказів). Однак, автори зазначили діапазон часу, в якому використання очної захисної пов'язки може призводити і до збільшення, і до зменшення інтенсивності болю.

Дані про якість життя, гостроту зору і побічні ефекти були обмежені.

http://onlinelibrary.wiley.com/
Автор перекладу: Баланюк Олександра Олегівна, інтерн 2 року, кафедра офтальмології НМУ ім. О.О. Богомольця
.