XX ювілейний міжнародний офтальмологічний конгрес «Білі ночі». Звіт.
XX ювілейний міжнародний офтальмологічний конгрес «Білі ночі». Звіт.

З 26 по 30 травня 2014 року в Санкт-Петербурзі відбувся XX ювілейний міжнародний офтальмологічний конгрес «Білі ночі» (10 Конгрес Загальноросійської громадської організації «Асоціація лікарів-офтальмологів»). У роботі конгресу взяли участь 2114 офтальмологів, які приїхали на конгрес з більш ніж 200 міст Російської Федерації та 26 країн ближнього і далекого зарубіжжя. 

Свої доповіді на пленарних засіданнях представили 76 лекторів, з них - 22 іноземних. Всього було заслухано 143 доповіді російських фахівців і 55 - закордонних. Були розглянуті найважливіші досягнення і проблеми в області діагностики т
а лікування глаукоми, хірургічного лікування катаракти, рефракційної хірургії, лікування запальних і дистрофічних захворювань рогівки і кон'юнктиви, діагностики та лікування запальних захворювань судинного тракту, судинних захворювань сітківки і хориоидеи, лікування патології орбіти та інші актуальні питання сучасної офтальмології.
У пленарних засіданнях взяли участь представники Європейського глаукомного товариства (EGS), що познайомили слухачів з сучасними рекомендаціями щодо ведення хворих з цим захворюванням.
Представники Товариства офтальмо-іммунноінфектологов Європи (Society for Ophthalmo-Immunoinfectiology in Europe (SOIE), в тому числі і його президент Карл Херборт (Швейцарія), спільно з російськими фахівцями, провели не тільки що стало гарною традицією засідання, присвячене діагностики та лікування увеїтом різної етіології , а й практичний семінар для фахівців з розбором складних клінічних випадків.
До уваги учасників конгресу була представлена виставка продукції провідних фірм-виробників офтальмологічного обладнання, витратних матеріалів і лікарських препаратів.
Заходи Конгресу викликали великий інтерес офтальмологічної громадськості.
У ході конгресу було прийнято рішення продовжити проведення щорічних офтальмологічних форумів в тому ж форматі і провести з 25 по 29 травня 2015 XXI міжнародний офтальмологічний конгрес «Білі ночі» (11 Конгрес Загальноросійської громадської організації «Асоціація лікарів-офтальмологів»).