Круглий стіл – знайомство з компанією World Medicine
Круглий стіл – знайомство з компанією World Medicine
Беруть участь:
  • Керівник Київського товариства офтальмології Вітовська Оксана Петрівна;
  • Медичний директор по офтальмології компанії World Medicine Кириченко Поліна Валеріївна;
  • Директор ТОВ «Авалекс Текнолоджи» Кохановський Олексій Ігорович.
Мета круглого столу – обговорення напрямків сучасного співробітництва товариства та компаній, що працюють в офтальмологічній галузі.

Оксана Петрівна: Київське товариство офтальмологів розпочинає більш активне використання можливостей інформаційних технологій. Вступ України в інформаційну еру вже відбувся, життя без використання Інтернету вже неможливе. Ми розпочинаємо з обговорення питань, які накопичились у галузі офтальмології та потребують рішення, з використанням сучасних інформаційних технологій. До такого обговорення плануємо залучати лікарів – офтальмологів, організаторів охорони здоров’я, представників комерційних фірм, які працюють на медичному ринку, спеціалістів у галузі ІТ технологій.

Вважаємо, що впровадження сучасних технологій в повсякденне життя лікарів, проведення обговорень актуальних питань та проблем нададуть змогу здійснити кроки на покращення роботи лікарів-офтальмологів та підвищення якості медичної допомоги офтальмологічним хворим.

Поліна Валеріївна: Я маю намір трошки розповісти про компанію World Medicine, її напрями діяльності та плани. Компанія працює на медичному ринку з 1998 року. На поточний момент це один з світових виробників лікарських препаратів, який представлений у багатьох країнах світу. Підрозділ World Medicine Ophthalmics є окремим напрямом діяльності саме в галузі офтальмології. World Medicine Ophthalmics є швидко зростаючої фармацевтичною компанією в постачанні продукції високої якості для лікування, яке відповідає самим вибагливим вимогам сучасної офтальмології.

На ринку України компанія проводить роботи, насамперед, щодо поширення інформації про препарати та методи, методики їх застосування при лікуванні. Ми вважаємо, що на сучасному етапі є два важливих завдання:

- донести до лікаря інформацію повну та об’єктивну інформацію про сучасні досягнення фармацевтичної галузі, медичні препарати;

- отримати від лікаря запитання, побажання, які бажано враховувати виробнику при виготовленні препаратів.

Вважаємо, що співпраця з Київським товариством офтальмологів дадуть змогу реалізувати перспективні плани та задуми, зробити внесок у розвиток офтальмологічної галузі в Україні.

Олексій Ігорович: Компанія «Авалекс Текнолоджи» протягом вже майже року забезпечує підтримку та розвиток сайту Київського товариства офтальмологів. Вважаємо, за участі фахівців товариства офтальмологів нам вдалось виконати дуже багато робіт. І головне – нам вдалось забезпечити інформативність сайту, забезпечити цікавість з боку лікарів-офтальмологів до інформації, яка розміщається на сайті. Спільно з Оксаною Петрівною нам вдалось залучити до роботи над інформаційним наповненням небайдужих фахівців комерційних установ, впровадити розміщення нових видів інформації тощо.

Серед найближчих планів – виведення перед загалом оновленої версії порталу Київського товариства офтальмологів.

Чому порталу? Тому, що:

- повністю новий дизайн;
- можливість інтерактивного обговорення новин та статей;
- ведення форумів для лікарів з обговорення важливих тем – використання сучасних медичних технологій та систем в медичній практиці, розробка протоколів та настанов, новітні досягнення в діагностиці, лікуванні (хірургічне, фармацевтичне, тощо) захворювань органа зору, запитання-відповіді до провідних виробників обладнання, розхідних матеріалів, фармпрепаратів;
- розміщення довідникової медичної інформації для використання практикуючими лікарями тощо.

Оксана Петрівна: Актуальним є питання оперативного та якісного інформування лікарів про сучасні досягнення офтальмологічної науки та практики. І саме вирішенню зазначених питань присвячена робота команди ентузіастів лікарів-офтальмологів, які беруть участь у забезпеченні роботи сайту. Платформа сайту є надзвичайно корисною для своєчасного отримання найактуальнішої інформації в галузі офтальмології. З цієї точки зору пропонуємо співпрацю виробникам медичного обладнання та ліків та їх представникам.

Поліна Валеріївна: Ми вважаємо, що в інформаційний вік виробник повинен ставати ближче до лікаря. Потрібно скоротити відстань між виробником медичних препаратів та лікарем. Забезпечити отримання лікарем свіжішої інформації. Забезпечити можливість лікарю звертатись до інформаційного ресурсу, отримувати необхідну інформацію, задавати запитання виробнику та отримувати відповіді.

Розвиток мережі Інтернет, сучасні інформаційні технології вже дозволяють вирішувати ці питання. Виробнику необхідно провести складну аналітичну роботу та визначити ту інформацію, яка потрібна лікарю.

Оксана Петрівна: Так, це актуальне питання. На мій погляд до цієї роботи можуть долучитись лікарі товариства та фахівці у галузі інформаційних технологій, компанія «Авалекс Текнолоджи».

Олексій Ігорович: Побудова ефективних інженерно-технічних рішень, які спрямовані на збереження великих обсягів інформації для лікарів – дійсно не зовсім просте завдання. Але у співпраці з виробниками, лікарями та фахівцями у галузі інформаційних технологій його цілком можливо вирішити. Тим більше, що досвід створення систем такого класу у нас існує.

Оксана Петрівна: Дякую за плідну дискусію. Вважаю, що обговорення надає підстави для продовження та поширення спілкування та переведення його у практичне русло. Запрошуємо всіх охочих та небайдужих долучитись до нашого проекту.