World Glaucoma Week 2013
World Glaucoma Week 2013

Серед всіх офтальмологічних захворювань глаукома є найпідступнішою. Як правило, людина непомітно та поступово втрачає зір аж до повної сліпоти. Відновити зір в такому разі не можливо.

Як правило, це відбувається внаслідок підвищеного внутрішньоочного тиску.

Оскільки частіше за все перебіг захворювання на початкових стадіях має безсимптомний характер, за даними ВООЗ кожний другий пацієнт в розвинених країнах та 90% - у країнах, що розвиваються, не підозрюють про наявність у них недуга, не отримують лікування та не спостерігаються у лікарів.

 

В 2008 році вперше на підтримку ініціативи Всесвітньої Глаукомної Асоціації (WGA) та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому (WGPA), в Україні було оголошено День боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми, а з 2011 року запроваджено Тиждень Глаукоми (Glaucoma Week). В цьому році він проходить з 10-16 березня під девізом «Світ такий чудовий, коли ми бачимо його. Не дамо глаукомі нам завадити». Головною його метою є поглиблення знань серед населення про патологію, звернення уваги державних органів до проблем збереження зору, раннього виявлення та профілактики захворювання та забезпечення хворих високоякісною медичною допомогою.

Хворобу не обирають і на глаукому може захворіти будь-хто. Однак, якщо у Вас в роду була глаукома, ви старше 40 років, маєте супутню судинну патологію (цукровий діабет, мігрені), схильні до спазму судин, палите, мали травми, або хірургічні втручання на оці, маєте короткозорість - Ви знаходитесь в групі ризику. Якщо при погляді на світло бачите райдужні кола, відчуваєте затуманювання зору, відчуваєте зміни в полі зору, не втрачайте час, звертайтесь до офтальмолога.
Вимірювання тиску в оці не рідше, ніж 1 раз на рік, огляд зорового нерву, перевірка поля зору сучасними комп'ютерними методами, та інші методи діагностики дозволяють своєчасно виявити захворювання та призначити лікування (медикаментозне, лазерне, або хірургічне). Хоча вилікувати глаукому неможливо, сучасні методи лікування дають змогу призупинити прогресування глаукоми, зберігаючи при цьому зір і працездатність людини та запобігаючи сліпоті і інвалідності. Успіх лікування звичайно, в першу чергу, залежить від стадії захворювання, на якій воно розпочате. І ці правила стосуються більшості захворювань, що приводять до сліпоти. Чим раніше виявлена хвороба та розпочате лікування, тим більше шансів зберегти зір. Але з іншого боку він залежить від готовності пацієнта до співпраці, а саме – до ретельного дотримання призначених рекомендацій. Отже регулярні візити до офтальмолога з метою перевірки стану очей повинні стати правилом для сучасної освіченої людини, яка дбає про збереження зору на довгі роки.

 

 

Inspiring WGW-2013 events

- Promotion poster by Japan Glaucoma Society for WGW-2013 event in Tajimi City
- Screening via special mobile “Eye bus” during Rotterdam Museum Night, one of the several events co-organized by the Rotterdam Eye Hospital and the Netherlands Glaucoma Group
- The "oh so precious sight!" photo contest - Antigua nice's collaboration with the Antigua/Barbudaglaucoma support group in honour of world glaucoma week 2013, more details via Oh so precious sight photo contest.
See our Facebook page or the World Map for many more inspiring activities!

We need YOUR help in making the 2013 edition of World Glaucoma Week a success, so please:

  • Organize a screening event in your local institute/hospital
  • Give a lecture to a patient support group
  • Participate in radio & TV shows to talk about glaucoma and to answer questions
  • Contact newspapers to publish information about glaucoma

WGW-2013 Press release

The online Media Kit  now also includes the official WGC-2013 press release written by Jillia Bird, President of the World Glaucoma Patient Asssociation.  We herewith kindly ask you to forward this document to all contacts within your personal network and hope it will be included in local and regional press.

BE A PART OF IT! – HERE IS HOW

Please register your event via the WGW site, so we keep track of everything being organized worldwide. In order to facilitate the registration process a “COPY” function has been added: If you’ve been successful with your screening event in 2011 and 2012, you can simply “copy-paste” it from last year’s archive and just change the dates and venue.

Good luck and do contact us!

If you need any assistance or have questions, please do not hesitate to contact the regional coordinators (Click here to find who to contact as regional WGW contact person in your part of the world) the WGA (info@worldglaucoma.org) or WGPA (jilliab@gmail.com).

With kind regards on behalf of the WGA and WGPA, Makoto Araie, Jiliia Bird, Maria Carrasco, Scott Christensen, Ivan Goldberg, Paul Healey, George Lambrou, Robert Ritch and Tarek Shaarawy

Visit our WGW-2012 community:

 

If you don't want to receive this e-mail, just reply and put "unsubscribe" in the subject.