Всесвітній день зору 2016
Всесвітній день зору 2016
world sight day 2016

Як зазначила головний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Офтальмологія», доктор медичних наук, професор Вітовська Оксана Петрівна "за даними ВООЗ, близько 285 мільйонів людей по всьому світі страждають від порушень зору, зокрема 39 мільйонів вражені сліпотою.
Прогноз динаміки цих захворювань та загрози сліпоти від них невтішний: за даними ВООЗ до 2020 року число сліпих у світі зросте майже вдвічі (до 75 млн осіб). Утім встановлено, що у 80% випадків можна уникнути сліпоти.
Близько 90% людей, які страждають від порушень зору, живуть в країнах з низьким рівнем доходу. 82% людей, що страждають сліпотою, входять у вікову групу 50 років і старше.

world sight day 2016

В Україні ситуація з захворюваністю населення, яка призводить до втрати та зниження зору аналогічна світовим даним. В нашій державі, як і в усьому світі, потреба в офтальмологічній допомозі з року в рік зростає. Проблема удосконалення боротьби зі сліпотою в Україні є однією із найактуальніших питань сьогодення, яка визначається суттєвим погіршенням протягом останніх років ситуації з захворюваністю на основні інвалідизуючі хвороби ока: глаукому, захворювання сітківки, атрофію зорового нерва, труднощами своєчасної діагностики, високою вартістю і складністю лікування, високим рівнем інвалідизації хворих.

world sight day 2016

В Україні серед первинних інвалідів найтяжчу інвалідність мають інваліди на глаукому (I гр. – 36,7%, II гр. – 14,8%). В контингенті накопиченої інвалідності та сліпоти більше 50% – патологія сітківки ока. Це пов’язано зі зростанням поширеності судинних захворювань, цукрового діабету, які призводять до тяжких змін сітківки (вікова дегенерація сітківки, діабетична ретинопатія, тощо). Сліпота внаслідок цих захворювань є невиліковною. Однак запобігти їй можна шляхом впровадження профілактичних програм (просвітницька робота з населенням, контроль над факторами ризику, скринінг та своєчасна діагностика, сучасне лікування, тощо).

«План дій для забезпечення загального доступу до здоров’я очей на 2014-2019 рр.», має стати і для України дорожньою картою на шляху подолання хвороби ока і запровадження гарантій профілактики, лікування, реабілітації та набуття динаміки оздоровлення суспільства".