Вітректомія може стати економічно ефективною альтернативою фармакотерапії діабетичного макулярного набряку (ДМН)
Вітректомія може стати економічно ефективною альтернативою фармакотерапії діабетичного макулярного набряку (ДМН)

J Fernando Arevalo2Флоренція, Італія - За словами фахівця, у окремих випадках, вітректомія може бути хорошою і економічно ефективною альтернативою фармакотерапії в лікуванні діабетичного макулярного набряку.

На засіданні FLOREtina, лікар J. Fernando Arevalo сказав, що є підстави для виконання вітректомії при даній патології, оскільки вона дає змогу усунути тракцію, зменшити дію вазопроліферативних факторів, покращити оксигенацію і, отже, зменшити набряк. Тим не менше, грунтовної доказової бази щодо використання вітректомії при ДМН немає.

За словами J. Fernando Arevalo, "Більшість досліджень на цю тему, у тому числі дослідження DRCR.net, не мали послідовних критеріїв відбору контрольних груп і стандартизованих вимірювань гостроти зору, але, найголовніше, - не включали обстеження SD-OCT".


Більш пізні дослідження з використанням спектрально-доменного OCT виявили, що інтактні лінії IS/OS є передвісниками кращих результатів гостроти зору після операції і потенційно може вплинути на деякі критерії для відбору пацієнтів.

Цікаві дані також прийшли з дослідження European VitreoRetinal Society Macular Edema Study, що включало 86 ретинальних спеціалістів з 29 країн. Вони представили інформацію про 2 503 хворих з набряком макулярної ділянки, в тому числі 870 пацієнтів з ДМН. У цій підгрупі хворих, лікування шляхом вітректомії та пілінгу внутрішньої пограничної мембрани у результаті призвело до більшого підвищення гостроти зору, в порівнянні з іншими методами лікування.

"Зі збільшенням кількості хворих на цукровий діабет, що перетворюється в епідемію, приватні страхові компанії та національні системи охорони здоров'я будуть не в змозі підтримувати витрати на анти-VEGF препарати для пацієнтів. Необхідно знайти тривале та доступне лікування ДМН", сказав Arevalo.

Michela Cimberle: "Витрати на вітректоміі, як правило, здаються великими на початковому етапі, а в перспективі через 2 роки вони є лише десятою частиною витрат, порівняно з такими при анти VEGF терапії".

Посилання: Ейдельман Р, та ін. Біомед Res Int. 2015 року; DOI: 10,1155 / 2015/352487.

Оригінал статті англійською мовою.