В ЄС зареєстрована біонічна сітківка
В ЄС зареєстрована біонічна сітківка

Розробник імплантіруемих біонічної сітківки отримав права на продаж цього виробу в країнах Євросоюзу, повідомляє The Engineer. Біонічне протез сітківки Argus II виробляє американська компанія Second Sight.

Argus II був допущений на європейський ринок за результатами клінічних випробувань, в яких взяли участь понад 30 сліпих пацієнтів. Безпека та ефективність пристрою оцінювала незалежна експертна комісія. Second Sight стала першою компанією, що отримала сертифікат відповідності директивам Євросоюзу на апарат, який відновлює повністю втрачений зір.

Президент компанії Роберт Грінберг (Robert Greenberg) зазначив, що біонічний протез призначений для пацієнтів, які страждають дегенеративними захворюваннями сітківки. Операції по установці біонічної сітківки європейцям планується проводити у ряді медичних центрів, серед яких Королівська очна лікарня Манчестера (Manchester Royal Eye Hospital) і лондонська Очна лікарня Мурфілдс (Moorfields Eye Hospital).

 

Argus II являє собою пристрій у вигляді окулярів і складається з камери і відеопроцесора. Процесор перетворить оптичні сигнали в серії електричних імпульсів, що відповідають за темні і світлі ділянки зображення. По бездротовому каналу зв'язку імпульси надходять на приймач, закріплений безпосередньо біля ока. Звідти через якнайтонший кабель вони потрапляють на імплантований в сітківку чіп розміром 1 на 1 міліметр з 60 електродами, підключеними до зорового нерву.

В ході клінічних випробувань Argus II більшість втратили зір пацієнтів вперше за довгий час змогли розрізнити букви, написані крупним шрифтом, визначити положення довколишніх предметів і, в деяких випадках, прочитати короткі слова. За словами розробників, такі результати "перевершують найсміливіші очікування".

Джерело: Medportal.ru  {youtube}ZyVjK7sktvw{/youtube}