В Америці прозрів сліпий
В Америці прозрів сліпий

Еліас Константопулос відчуває нове футуристичне пристрій раз на тиждень в лабораторії Жіслен Даньелу (Gislin Dagnelie), офтальмолога, який працює з цим сліпим пацієнтом на базі Університету Джонса Хопкінса в Балтіморі (США). Невимовне щастя - адже колись геть осліпнув Еліас Константопулос став мріяти про те, що він одного разу зможе на власні очі ПОБАЧИТИ свого онука. В даний момент цей літній чоловік перебуває до втілення цієї милої мрії ближче на цілий крок - після того, як нова революційна технологія дозволила йому побачити спалахи світла. Цей грандіозний для всієї медицини прорив настав через п'ять років після, того як він зовсім осліп від невиліковного пігментного ретиніту (пігментного дистрофії сітківки), розповідає dailymail.co.uk.

Еліас Константопулос з Берні (штат Меріленд) приїхав до Штатів із Греції, будучи молодою людиною, а вперше усвідомив, що його зір погіршується, коли йому було всього лише 43 роки: лікар зафіксував тоді, що Еліас не бачить своїх простягнутих в сторони рук.

Протягом 10 років він сліпий від страшної хвороби, яка поступово руйнує фоторецептори сітківки, що допомагають людям бачити світло і ідентифікувати колір і деталі. "Втрачаючи свій зір - ви втрачаєте дуже багато", повідав Константопулос, якому тепер 72 роки. Але надія прийшла до нього, коли він приєднався до трирічним випробуванням унікальною футуристичної технології. Процес включає в себе розміщення електродної матриці (electrode array) в очах і бездротових камер на парі очок. Щоранку він одягає ці окуляри і встає біля вікна або чекає на дворі, щоб почути звук автомобіля, що наближається. Коли автомобіль проїжджає, то, за його словами, він може розгледіти рухомий пучок світла.

Крім того, ця людина вміє тепер розрізняти світлі об'єкти на темному тлі, і може рухатися по кімнаті, орієнтуючись на відкриті вікна чи двері, крізь які сочиться світло. Неймовірне пристрій під назвою Argus II проводиться каліфорнійською компанією Second Sight. Буквально недавно девайс був схвалений до використання в ЄС і в США. Операція з імплантації спеціальних електродів займає близько трьох годин і викликає невеликий біль, визнається Еліас Константопулос. На сьогоднішній день в Америці цей пристрій вже опробивать на себе 14 осіб, а в Європі - 16. Вартість Argus II близько 100.000 доларів США