Ускладнення мікроінвазивної хірургії глаукоми
Ускладнення мікроінвазивної хірургії глаукоми

Мікростенти ab-interno, як правило, добре переносяться, але не без певних ризиків. Відомо про широкий спектр інтраопераційних та післяопераційних ускладнень, більшість з яких є тимчасовими та піддаються лікуванню. Обструкція мікростентів може розвинутися у початковому післяопераційному періоді у зв’язку з помилковим їх розташуванням або пізніше через розвиток передніх периферійних синехій і може потребувати додаткового хірургічного втручання. Гіпотонія та її наслідки зазвичай зустрічаються при виконанні традиційних антиглаукомних операцій та є відносно рідкісними ускладненнями при використанні мікростентів, які спеціально розроблені, щоб уникнути дуже низьких рівнів ВОТ. Більшість зареєстрованих випадків гіпотонії, незалежно від анатомічної мішені, траплялися у початковому післяопераційному періоді і були вирішені консервативно. Тим часом, рівень ВОТ вище 30 мм рт. ст. або на 10 мм рт.ст. вище базових значень, може спричинити значний ризик для пацієнтів, не лише за рахунок гострого ушкодження зорового нерва, але також через вплив на судинну оболонку ока.

Мікростенти, які орієнтовані на Шлемів канал, є найбезпечнішими, тоді як супрахоріоїдальні та підкон'юнктивальні мікростенти можуть викликати ускладнення, пов'язані з гіпотонією, через їх здатність шунтувати епісклеральний венозний тиск і досягти нижчих рівнів ВОТ. Додаткові дані необхідні для кращого розуміння пізніх ускладнень, пов'язаних з імплантацією мікростентів ab-interno. Дані нові процедури є обґрунтованими у пацієнтів з легким та середньо-важким перебігом захворювання, але потенційні переваги у контролі рівня ВОТ та зменшення використання медикаментозного лікування мають значно перевищити будь-який потенційний ризик ранніх та пізніх ускладнень у населення, яке лікується консервативно.

Переклад

Тетяна Комарова https://www.facebook.com/tania.komarova.31

Джерело

https://www.medscape.com/viewarticle/892643_5

Читайте також

Ускладнення мікроінвазивної хірургії глаукоми
Измерения в макуле могут выявить визуальные дефекты при болезни Альцгеймера
Хотя болезнь Альцгеймера (БА) чаще всего ассоциируется с дефицитом памяти и когнитивными нарушениями, у пациентов с БА также наблюдаются изменения в сенсорном восприятии, такие как визуальная обработка (обработка изображения).
Ускладнення мікроінвазивної хірургії глаукоми
Порівняння мультифокальних інтраокулярних лінз з монофокальними у людей, які перенесли операцію з приводу катаракти
Метою огляду доказової бази Кокрейн було порівняння мультифокальних інтраокулярних лінз з монофокальними у людей, які перенесли операцію з приводу катаракти. Дослідники Кокрейн зібрали і проаналізували всі відповідні дослідження і знайшли 20 досліджень.
Ускладнення мікроінвазивної хірургії глаукоми
Успішне лікування метастазів сітківки від раку нирки еверолімусом у пацієнтів з монофтальмом: клінічний випадок
Сітківка є незвичайним місцем для метастазів, зокрема, із солідних пухлин. Хоріоідальний метастаз - найпоширеніший тип внутрішньоочної пухлини.
Ускладнення мікроінвазивної хірургії глаукоми
Як отримати доступ до One Network
В рамках співпраці між Громадською спілкою Всеукраїнський альянс офтальмологів та Американською академією офтальмології надаємо можливість членам спілки вільного доступу до найпотужнішого інформаційного, наукового та освітнього ресурсу One Network.