Топічні антигістамінні препарати та стабілізатори мембран тучних клітин для лікування сезонного та цілорічного алергічного кон’юнктивіту
Топічні антигістамінні препарати та стабілізатори мембран тучних клітин для лікування сезонного та цілорічного алергічного кон’юнктивіту

Питання огляду

Чи є лікування очними краплями антигістамінних препаратів або стабілізаторів тучних клітин, окремо або в комбінації, ефективним та безпечним у людей з сезонним і алергічним кон'юнктивітом?

Критеріями основного результату були очні симптоми, про які повідомляли учасники, включаючи свербіж в очах (відчуття печіння), сльозотеча і світлобоязнь. Авторами огляду було знайдено 30 випробувань.

Актуальність

Кон'юнктивіт - запалення кон'юнктиви, що є тонкою тканиною, яка покриває склеру. Сезонний та цілорічний алергічний кон'юнктивіт є найпоширенішим видом алергічного кон'юнктивіту. Хоча цей стан не викликає втрати зору, він може викликати інтенсивне свербіння і сльозотеча. Широко використовуються очні краплі з антигістамінними препаратами або стабілізаторами тучних клітин, або і ті, й інші.

Характеристики досліджень

Докази актуальні по липень 2014 року. Серед 30 розглянутих досліджень було 17 різних порівнянь, включаючи 4344 учасників віком 4 - 85 років. Тривалість досліджень варіювала від 1 до 8 тижнів. Десять з 30 досліджень фінансувалися виробниками ліків (8 фінансувалися повністю і 2 частково); 20 досліджень не повідомляли про джерело фінансування.

Дослідження включали в себе наступні препарати: недокроміл натрію, або натрію кромоглікат, олопатадин, кетотифен, азеластин, еместадин, левокабастін, меквітазин,бепостатину бесилат, поєднання антазоліну та тетразоліну. Найбільше досліджень приділялось азеластину в порівнянні з плацебо (9 досліджень).

Основні результати

Топічні антигістамінні препарати і стабілізатори тучних клітин, окремо або в комбінації, є безпечними та ефективними для зменшення симптомів сезонного або цілорічного алергічного кон'юнктивіту. Авторами огляду не біло знайдено достатніх доказів для визначення того, які з топічних антигістамінних препаратів і стабілізаторів тучних клітин є найбільш ефективними.

https://doi.org/
Автор перекладу: Баланюк Олександра
.