
Питання огляду
Чи є лікування очними краплями антигістамінних препаратів або стабілізаторів тучних клітин, окремо або в комбінації, ефективним та безпечним у людей з сезонним і алергічним кон'юнктивітом?
Критеріями основного результату були очні симптоми, про які повідомляли учасники, включаючи свербіж в очах (відчуття печіння), сльозотеча і світлобоязнь. Авторами огляду було знайдено 30 випробувань.
Актуальність
Кон'юнктивіт - запалення кон'юнктиви, що є тонкою тканиною, яка покриває склеру. Сезонний та цілорічний алергічний кон'юнктивіт є найпоширенішим видом алергічного кон'юнктивіту. Хоча цей стан не викликає втрати зору, він може викликати інтенсивне свербіння і сльозотеча. Широко використовуються очні краплі з антигістамінними препаратами або стабілізаторами тучних клітин, або і ті, й інші.
Характеристики досліджень
Докази актуальні по липень 2014 року. Серед 30 розглянутих досліджень було 17 різних порівнянь, включаючи 4344 учасників віком 4 - 85 років. Тривалість досліджень варіювала від 1 до 8 тижнів. Десять з 30 досліджень фінансувалися виробниками ліків (8 фінансувалися повністю і 2 частково); 20 досліджень не повідомляли про джерело фінансування.
Дослідження включали в себе наступні препарати: недокроміл натрію, або натрію кромоглікат, олопатадин, кетотифен, азеластин, еместадин, левокабастін, меквітазин,бепостатину бесилат, поєднання антазоліну та тетразоліну. Найбільше досліджень приділялось азеластину в порівнянні з плацебо (9 досліджень).
Основні результати
Топічні антигістамінні препарати і стабілізатори тучних клітин, окремо або в комбінації, є безпечними та ефективними для зменшення симптомів сезонного або цілорічного алергічного кон'юнктивіту. Авторами огляду не біло знайдено достатніх доказів для визначення того, які з топічних антигістамінних препаратів і стабілізаторів тучних клітин є найбільш ефективними.
Автор перекладу: Баланюк Олександра
Популярні теми







