Техасець захворів рідкісною очною інфекцією, викликаною трематодой
Техасець захворів рідкісною очною інфекцією, викликаною трематодой

Згідно з повідомленням, опублікованим в "Відкритому форумі з інфекційних захворювань", чоловік в південному Техасі став другою людиною в США, у якого був діагностований філофтальміаз (philophthalmiasis), рідкісна очна інфекція викликана певною трематодою.

Дослідники повідомляють, що очний лусочок виду Philophthalmus був витягнутий з бульбарної кон'юнктиви правого ока людини. Як правило, трематода вражає кон'юнктиву і орбітальні тканини птахів, особливо водоплавних і болотних.

Техасець захворів рідкісною очною інфекцією, викликаною трематодой"Птахи і інші тварини-господарі заражаються при вживанні в їжу метацеркарій, незрілої стадії паразита, який прикріплюється до об'єктів у воді, таким як рослини або раковини молюсків і ракоподібних", Сара Г.Х. Сапп, доктор філософії, паразитолог в відділенні паразитарних захворювань CDC, повідомив Infecious Disease News. "Лабораторні експерименти також показали, що вплив на очі води, забрудненої церкаріями, стадія розвитку паразита в вільному плаванні, є ще одним способом виникнення інфекції. Не зрозуміло, який з цих маршрутів або обидва пов'язані з людськими інфекціями".

Автори відзначають, що інфекції у неавіанових видів зустрічаються рідко, а про випадки у людей в медичній літературі повідомляється тільки 25.

"Інфекції, викликані трематодою Philophthalmus у людей, надзвичайно рідкісні, тому люди не повинні турбуватися про них, але Philophthalmus дійсно представляє цікавий приклад того, як деякі зоонозні паразити можуть інфікувати людей-господарів за обставин, які ми до кінця не розуміємо", - пояснила Сапп. "Клініцисти повинні знати про цю можливість після виключення інших причин".

Згідно зі звітом, пацієнтом був 47-річний чоловік, який жив в південній частині Техасу, недалеко від кордону з Мексикою, і скаржився на "рецидивуючі субкон'юктивальні крововилив на бічній стороні правого ока". Він повідомив, що раз у раз робив одноденні поїздки на короткі відстані в Мексику, але не повідомляв про плавання у природних водоймах або вживанні немитої рослинності. Однак він сказав, що часто вживав сиру рибу і готував крабів.

Лікар Сапп з колегами повідомили, що при дослідженні за допомогою щілинної лампи була виявлена трематода, прикріплена до скроневої поверхні бульбарної кон'юнктиви під верхньою правою повікою чоловіка. Вводили місцеві краплі тетракаїну, а трематода була видалена за допомогою щипців. Автори повідомили, що кровотеча пройшла і не рецидивувала.

Лікар Сапп з колегами відзначили, що було "важко визначити", де пацієнт заразився інфекцією - в США або Мексиці - через його історії подорожей, безпосередній близькості до Мексики і появи декількох прісноводних і морських видів Philophthalmus в Північній і Південній Америці. Вони не змогли ідентифікувати точний вид Philophthalmus, тому що додаткові зразки були недоступні.

Сапп написала, що основний шлях передачі вірусу у людини досі незрозумілий. Але вона з колегами підозрюють, що в цьому випадку можливий пероральний вплив через звички харчування пацієнта.

"Лікарі повинні розглянути можливість зараження Philophthalmus, якщо в очниці виявлені живі організми розміром в кілька міліметрів", - прокоментувала Сапп. "Однак діагностичне підтвердження та ідентифікація на рівні виду, особливо таких, що рідко зустрічаються організмів, як цей, вимагає досвіду в області морфології паразитів. У цих випадках слід звертатися в служби референс-лабораторій з підготовленими паразитологами, такі як (Відділ паразитарних захворювань (DPDx)) в Центрі контролю захворювань". - Марлі Гіззоні

Джерело

https://www.healio.com/

Переклад

Olya Mandrychenko

Читайте також

Техасець захворів рідкісною очною інфекцією, викликаною трематодой
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Техасець захворів рідкісною очною інфекцією, викликаною трематодой
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
Техасець захворів рідкісною очною інфекцією, викликаною трематодой
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Техасець захворів рідкісною очною інфекцією, викликаною трематодой
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.