
Мета
Встановити нормативні значення параметрів очної поверхні у підлітків, та дослідити фактори, пов’язані із порушенням роботи мейбомієвих залоз.
Методи
В це крос-секційне дослідження були включені особи віком від 8 до 17 років. Усім учасникам були видані анкети-опитувальники щодо сухого ока та способу життя. Були проведені вимірювання слізної плівки та мейбографія. Статистичні тести включали однобічний аналіз дисперсії для встановлення різниці між параметрами очної поверхні осіб різних вікових груп, та лінійної кореляції між клінічними результатами і способом життя.
Результати
В дослідженні взяли участь 225 осіб. Тридцять чотири (15%) повідомили про наявність дискомфорту в оці, частіше всього – зуду. Висота сльозового меніску зростала із віком, та була найбільшою у найстарших учасників (середнє значення = 0.25 mm, P < 0.01). Серед усіх учасників, мейбографія показала, що в 39% верхніх повік і в 39% нижніх було наявне зменшення кількості мейбомієвих залоз. Середній показник такого зменшення складав 0.50 ± 0.57 для верхніх повік, і 0.67 ± 0.93 для нижніх. Не було жодної кореляції між користуванням телефоном/планшетом і дисфункції мейбомієвих залоз як для верхніх (P = 0.39), так і нижніх (P = 0.56) повік.
Висновки
Частота очних симптомів у підлітків складала 15%. Оскільки вважається, що зменшення кількості мейбомієвих залоз відбувається із віком, було несподівано отримати результати, що відображають невеликі показники зменшення кількості мейбомієвих залоз у більшості учасників цього дослідження на одній чи обох повіках. Хоча не було знайдено жодної кореляції між використанням електронних пристроїв та зменшенням кількості мейбомієвих залоз, досі залишаються невідомими довготривалі ефекти використання цифрових пристроїв, які можуть мати місце у осіб досліджуваних вікових груп.
Оригінальне дослідження: Tear Film and Meibomian Gland Characteristics in Adolescents
https://journals.lww.com/
Читайте також




Популярні теми







