SPOT-RVC: високоточний інструмент для офтальмологів
SPOT-RVC: високоточний інструмент для офтальмологів

Команда вчених зі Швейцарії розробила новітній прилад, який лікарі можуть використовувати для введення ліків у вени сітківки з небувалою точністю.

Пристрій SPOT-RVC, який розшифровується як "інструмент для оптимізованого безпечного проколу і канюлювання вен сітківки", має довжину всього 6 см та товщину 1 мм. Він містить канал для рідини, шириною не більше волосини, а також складний механізм гнучких лез. Вчені розробили цей прилад для введення ліків безпосередньо у вени сітківки пацієнта - те, що не було можливим раніше.

Професор Томас Дж. Вольфенсбергер, головний лікар лікарні Жюля-Гоніна, Швейцарія, прокоментував: "Ми хотіли розробити хірургічний метод лікування оклюзії вен сітківки, яка виникає, коли основна вена, яка несе кров від ока, блокується. В даний час немає можливості лікувати цей стан - ми можемо лікувати лише виникаючі ускладнення, які можуть бути доволі серйозними. Коли кров’яний згусток блокує вену сітківки, це зменшує кількість кисню, що надходить до сітківки, і може спровокувати раптову втрату зору. Понад 16 мільйонів людей у всьому світі страждають на цей стан".

Використовуючи SPOT-RVC, вчені змогли безпечно вводити речовини, що розчиняють кров’яний згусток, у вени сітківки пацієнтів, не пошкоджуючи навколишні тканини. Завдяки динамічному механізму перфорації, який керує як силою проникнення, так і напрямком голки, вени сітківки не встигають деформуватися. Також сила проникнення не залежить від сили, що чиниться рукою хірурга, що обмежує ризик перенапруження.

Джерело

https://www.techexplorist.com/

Переклад

Eugene Kuts

Читайте також

SPOT-RVC: високоточний інструмент для офтальмологів
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
SPOT-RVC: високоточний інструмент для офтальмологів
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
SPOT-RVC: високоточний інструмент для офтальмологів
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
SPOT-RVC: високоточний інструмент для офтальмологів
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.