SMILE може рідше викликати синдром сухого ока, ніж LASIK
SMILE може рідше викликати синдром сухого ока, ніж LASIK
SMILE може рідше викликати синдром сухого ока, ніж LASIK

Дослідження показало, що частота синдрому сухого ока була значно нижчою після екстракції лентикули через малий розріз (SMILE) в порівнянні з методикою LASIK.

Це, ймовірно, тому, що процедура SMILE вимагає меншого хірургічного втручання на рогівці. У той час як в результаті LASIK відбувається руйнування суб-базальних нервів, SMILE витягує глибший стромальний сегмент тканини через менший розріз.

Було проведено нерандомізоване, перспективне дослідження, що включало 60 пацієнтів, відібраних за віком, статтю і рефракцією, які пройшли двосторонню міопічну операцію; групи рівномірно розподілені між 2 оперативними втручаннями.

Було відзначено високий рівень захворюваність на синдром сухого ока від легкого до помірного ступеню в обох групах через 1 місяць після операції, причому через 6 місяців рівень залишався значно вищим в групі LASIK (р <0,01).

smile lasik

Через 6 місяців, більшість пацієнтів, яким було проведено SMILE, не використовували штучні сльози (80% проти 57%), в той час як 20% пацієнтів в групі LASIK потребували щоденного і частого використання штучних сльоз у формі очних крапель чи гелів.

Дані також показали, що виконання SMILE спричинювало менш шкідливий ефект на поверхню очного яблука та іннервацію рогівки.

Рогівкова чутливість, яку визначали за допомогою естезіометра Коші-Боннета, була значно нижче через 1 місяць в групі LASIK, в той час як ніяких статистичних відмінностей між групами не було виявлено через 6 місяців після операцій. За допомогою конфокальної мікроскопії для оцінки суб-базальних нервових сплетень, показано, що щільність нерва, кількість довгих нервових волокон і нервових розгалужень в групі SMILE були статистично вищою в порівнянні з групою LASIK через 1 та 6 місяців після операції.

Крім того, щільність дендритних клітин на поверхні рогівки, була значно вище в групі LASIK в порівнянні з групою SMILE через 1 та 6 місяців після операції. Щільність активованих кератоцитів була значно нижче в групі LASIK через 1 місяць після операції, але через 6 місяців статистично не відрізняється від групи SMILE.

smile lasik

Автори кажуть, що необхідно більше досліджень, щоб визначити, чи SMILE підходить для людей з синдромом сухого ока легкого та помірного ступеню важкості, адже серед них багато таких, хто носить контактні лінзи та страждає від сухості очей і не є хорошими кандидатами для виконання LASIK.

Rahul T. Pandit, MD
Автор перекладу: Дмитро Павленко
.