Результати Бостонського кератопротезування у дітей
Результати Бостонського кератопротезування у дітей

Christopher J. Rapuano, MD
May 16, 2018;

Fung SSM, Jabbour S, Harissi-Dagher M, et all
Ophthalmology. 2018;125:153-160 Abstract

Реферат

Як один з хірургів, що виконує трансплантації рогівки в немовлят та дітей у Wills Eye Hospital протягом багатьох останніх років, я дуже зацікавлений дізнатися все, що поліпшить стан справ у педіатричній кератопластиці.

Трансплантація рогівки у дітей технічно складна і має підвищений ризик випадіння внутрішньоочного вмісту під час операції, а післяопераційна допомога складна у будь-якому разі. Діти часто скаржаться на те, що щось відчувається в очах, наприклад: розв’язаний шов або ерозію рогівки, тому він зберігається набагато довше без лікування, ніж у більшості дорослих і нерідко з небажаними результатами.

Просте обстеження ока дитини в лікарні часто досить складне і ми рідко отримуємо хороший результат аналогічний дорослим. Нам, можливо, потрібно буде провести дослід під наркозом, щоб отримати адекватну можливість обстежити око. Коли потрібно видалити шви, дитина повинна бути під загальною анестезією. Це може бути легко заплановано для звичайного видалення швів, але коли шов розв’язується або розривається - це потребує їх видалення відразу, а надання невідкладної допомоги в операційній буває не так просто. Також пересадки у дітей проводяться частіше, ніж у дорослих.

Все це є основою до того, чому хірурги почали шукали кращі способи зробити трансплантацію рогівки у дітей.

Бостонський кератопротез є досить вдалим варіантом у багатьох дорослих, де трансплантат рогівки не залишається прозорим на тривалий час. Насправді багато пацієнтів відчувають це як диво. Чи не було б прекрасно, якби вони діяли також і у дітей? В них буде швидше відображатися одужання, ніж при стандартній трансплантації рогівки і, в ідеалі, це зменшить ризик амбліопії, не було б будь-якої відмови від трансплантації.

З цих причин Бостонський кератопротез почав використовуватися у немовлят та дітей, в тому числі і у Wills Eye Hospital. Однак багато, якщо не більшість, хірургів почали усвідомлювати, що результати у дітей не такі позитивні як були у дорослих і вони стають більш нерішучими для виконання цієї процедури.

Фанга та його колег слід привітати з приводу публікації своїх невтішних результатів імплантації Бостонського кератопротезу у дітей. Зараз дуже важливо поділитися цими результатами з офтальмологічною спільнотою, але їхні результати були настільки бідними, що вони припинили виконувати цю процедуру у дітей.

Аквавелла та його колеги мали кращий досвід роботи з Бостонським кератопротезом. У Wills Eye Hospital також було кілька дітей, які добре себе почувають із Бостонським кератопротезом, але задається питання, чому? Деякі діагнози відрізняються від інших? Чи змінюється вік? Результатів Фанга було досить мало, але вони не виявили великої різниці в результатах між діагнозами або віком у момент операції.

Як ми знаємо, стандартна трансплантація рогівки у дітей має дуже хороший прогноз і нам потрібно продовжувати пошук "кращого спосібу", щоб поліпшити зір у дітей із помутнінням рогівки. Точно так само, як зростають результати Бостонського кератопротезу у дорослих, нам потрібно продовжувати працювати над покращенням результатів у дітей.

Джерело

https://www.medscape.com/viewarticle/896399

Переклад

Камінський Василь

Читайте також

Результати Бостонського кератопротезування у дітей
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Результати Бостонського кератопротезування у дітей
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
Результати Бостонського кератопротезування у дітей
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Результати Бостонського кератопротезування у дітей
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.