Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука

Нью Йорк (Reuters Health)- команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.

"Робот виконав роботу в декілька разів краще, ніж лікар руками, з точки зору меншої кількості крововиливів на сітківці; але дослідження є недостатньо показовим для статистично значимих результатів", - сказав доктор МакЛарен з Оксфордського університету, Великобританія, який представив результати 8 травня на щорічних зборах Асоціації досліджень офтальмології в Балтіморі, штат Меріленд.

"Роботизовані технології, імовірно, дозволять нам проводити нові операції, які в наш час неможливо виконати руками", - написав доктор МакЛарен в інтервˈю Reuters Health по електронній пошті.

"Роботизована система має великі переваги для оперцій під сітківкою або в операціях, які потребують тривалих, контрольованих маніпуляцій, наприклад, при інˈєкції генної терапії або клітин під сітківку".

Співавтор доктор Марк Де Смет, головний медичний працівник Preceyes B.V. в Голандській компанії Eindhoven, яка розробила дану технологію, говорить, що робот виконує роботу в 10 разів точніше ніж рука людини без сторонньої допомоги.

"Це досліження доказує, що підхід безпечний, а токож викликає менше травм, ніж стандартна хірургія (досить рання ознака ефективності)", - написав він Reuters Health по електронній пошті.

У всіх пацієнтів операція проводилась під загальнм наркозом для видалення внутрішньої пограничної або епітеліальної мембрани. В середньому знадобилось 213 секунд для підйому мембрани в групі роботизованої хірургії та 130 секунд в групі звичайної хірургії. В групі роботів було 2 крововиливи на сітківці та 1 дотик до сітківки, порівняно з 5 та 2 відповідно в іншій групі.

Дослідження показує, що у всіх пацієнтів операція була успішною та без ускладнень.

Команда планує обєднати роботизовану хірургію з генню терапією в наступних клінічних дослідженнях. "Переміщення генів в субретинальний простір - це ціль, яку ми повинні освоїти", - сказав доктор Де Смет.

"Стабільність робота дозволяє йому залишатися на місці протягом тривалого часу, при необхідності з точністю до 10 мікрометрів". "Як і пілоти в авіакомпаніях наравляють політ в кращому напрямку, але компютери керують всіма системами пльоту. Так же само, використовуючи робототехніку, хірург майбутнього буде керувати операцією, але фактично операція буде виконана машинами, які мають в 10 разів більшу точність, ніж це можливо в наш час".

http://www.medscape.com
Автор перекладу: Олександа Хантіль

Читайте також

Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Влияние гигиенических процедур на загрязнение контейнеров для контактных линз
Цель исследования - оценить связь между уровнем загрязнения контейнера для контактных линз и гигиеническими процедурами.