Панретинальна фотокоагуляція проти інтравітреального введення Ранібізумаба для лікування проліферативної діабетичної ретинопатії: рандомізоване клінічне дослідження
Панретинальна фотокоагуляція проти інтравітреального введення Ранібізумаба для лікування проліферативної діабетичної ретинопатії: рандомізоване клінічне дослідження

Панретинальна фотокоагуляція проти інтравітреального введення РанібізумабаПанретинальна фотокоагуляція (ПРФ) є стандартом лікування проліферативної діабетичної ретинопатії з метою зниження серйозної втрати зору. Тим не менш, ПФР може призвести до незворотних змін у сітківці та викликати як посилення діабетичного макулярного набряку (ДМН), так і зменшення полів зору.

Рандомізоване клінічне дослідження, проведене в 55 центрах США серед 305 дорослих з проліферативною діабетичною ретинопатією в період з лютого по грудень 2012 року (середній вік 52 років; 44% жінок; 52% білошкірі). Контрольний огляд був через 2 роки, завершений в січні 2015 року.

Пацієнти були рандомізовано розподілені у дві групи. Пацієнтам першої групи було зроблено від 1 до 3 ПРФ (n = 203 ока), а пацієнти другої отримували інтравітреальні ін'єкції Ранібізумаба 0,5 мг, по одній ін'єкції на початку, з повторним введенням кожні 4 тижні (на основі протоколу про повторне лікування) (N = 191 око).

Первинні результати базувалися на змінах гостроти зору впродовж 2 років. Вторинні результати включали зміну гостроти зору внаслідок випадіння полів зору, вітректомії, розвитку діабетичного макулярного набряку, неоваскуляризації сітківки.

Середнє поліпшення зору через 2 роки становило +2,8 в групі ранібізумаба проти +0,2 в групі, де застосовували ПРФ. Зареєстровано один випадок ендофтальміту у групі з застосуванням ранібізумаба. Не було виявлено значущих відмінностей між двома групами в частоті основних серцево-судинних подій.

Отже, через 2 роки лікування пацієнтів з проліферативною діабетичною ретинопатією застосування Ранібізумаба призвело до не гірших результатів, ніж лікування шляхом ПРФ. Незважаючи на те, що необхідні наступні більш тривалі дослідження, Ранібізумаб може бути розумною альтернативою, принаймні, з огляду на термін в 2 роки, в лікуванні пацієнтів з проліферативною діабетичною ретинопатією.

Посилання на оригінал статті англійською мовою.