Пасивне куріння може пошкодити очі дітей
Пасивне куріння може пошкодити очі дітей

(Reuters Health) – Нові результати показують, що пасивне куріння можуть негативно вливати на очі дітей і в подальшому може призвести до проблем із зором.

Дослідники з JAMA Ophthalmology, October 17 повідомляють, що в дітей із Китаю, при масивному пасивному курінні збільшилися випадки стоншення хоріоїдеї.

"Вплив пасивного куріння на дітей є значною загрозою для здоров'я населення, страждає до 40% дітей", - сказав співавтор дослідження Джейсона Яма з Китайського університету Гонконгу. "Таким чином, потрібно організувати заходи охорони здоров’я та навчання щодо заборони впливу пасивного куріння у дітей".

Уже відомо, що пасивне куріння призводить до погіршенням здоров’я очей у дорослих, включаючи вікову макулярну дегенерацію, але раніше не було відомо про влив на очі дітей.

У цьому дослідженні взяли участь 1400 дітей 6-8 років - включаючи 941 осіб, які не зазнавали впливу пасивного диму - були набрані з Гонконгського дитячого очного дослідження в Китайському університеті очного центру Гонконгу (Hong Kong Children Eye Study at the Chinese University of Hong Kong Eye Center).

Батьки дітей надали демографічну інформацію, включаючи вік, стать, ІМТ, вагу при народженні та вплив диму. Дослідники вимірювали хоріоїдею у дітей за допомогою swept-source OCT.

Дослідники виявили, порівнюючи скани дітей, що у дітей, які мали вплив пасивного диму від куріння – судинна оболонка ока на 6-8 мкм тонша, ніж у дітей, які не піддавалися впливу диму. Також дослідники виявили, що чим більше курців було у сім’ях, тим тонша була судинна оболонка.

Що це означає: "Батьки (які палять) повинні кинути палити, щоб захистити очі дітей", - сказав Ям. "Крім того, батьки повинні не допускати, щоб діти потрапляли до пасивного куріння".

Існує не так багато інформації про те, "Як пасивне або навіть пряме куріння у педіатричній популяції може впливати на зорові шляхи, які все ще розвивається до 12 років", - сказала доктор Ерін Уолш, співдиректор дитячої офтальмології в New York Eye and Ear Infirmary at Mount Sinai in New York City.

"У цьому дослідженні намагаються пов'язати деякі з цих питань без відповіді", - сказала Уолш в електронному листі. "Це захоплююче і цікаве дослідження, яке показує, що можливі анатомічні зміни".

Дослідження було б сильнішим, якби воно спеціально контролювало "деякі демографічні та соціально-економічні фактори, які можуть змістити результати", - сказала Уолш. "Ще одним цікавим питанням буде те, чи є ці анатомічні зміни оборотними, якщо куріння вилучається з родини. Крім того, який би був ефект від альтернативних форм вдихання нікотину, таких як вейпінг".

Нові результати "підтверджують докази щодо потенційної небезпеки багаторазового впливу куріння для дітей, хоча у дослідженні залишаються деякі заплутані фактори", - сказав доктор Фернандо Аревало з Тhe Johns Hopkins University School of Medicine in Baltimore and the Wilmer Eye Institute at the Johns Hopkins Bayview Medical Center.

"Немає сумнівів, що куріння сигарет є значним фактором ризику системних захворювань та захворювань судин ока", - сказано в повідомленні Аревало. "Дітей не слід піддавати пасивному курінню, оскільки це може призвести до судинних захворювань на початку життя, потенційно вікової дегенерації макули, катаракти, глаукоми та інших".

Джерело

https://www.medscape.com/viewarticle/920073

Переклад

Горбач Анна

Читайте також

Пасивне куріння може пошкодити очі дітей
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Пасивне куріння може пошкодити очі дітей
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
Пасивне куріння може пошкодити очі дітей
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Пасивне куріння може пошкодити очі дітей
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.