Оновлена інформація з приводу коронавірусу для офтальмологів
Оновлена інформація з приводу коронавірусу для офтальмологів
Запитання, які необхідно поставити пацієнту для виявлення можливих симптомів SARS-CoV-2:
  • Чи турбують пацієнта біль у горлі, лихоманка, втома, втрата запаху чи респіраторні симптоми?
  • Чи контактував пацієнт з особами з підтвердженим COVID-19 протягом останніх 2-14 днів?

У регіонах з несприятливою епідемічною ситуацією безпечнішим є припускати, що будь-який пацієнт потенційно може бути інфікованим, та діяти відповідно до цього. CDC (Centers for Disease Control and Prevention) звертаються до медичних працівників з проханням негайно повідомляти про пацієнтів, що відповідають вищевказаним критеріям, спеціалістам з інфекційних хвороб та місцевим департаментам охорони здоров'я.

Амбулаторні клініки та планові операції

18 березня ААО опублікувала настанови для офтальмологів зі зверненням негайно припинити надання будь-якого лікування, окрім невідкладної допомоги. Твердження ґрунтувалось на рекомендаціях American College of Surgeons та CDC. Наразі велика кількість установ відновила планову хірургію.

Рішення про відкриття офтальмологічних клінік для амбулаторного прийому пацієнтів та проведення планових операцій має прийматися з урахуванням багатьох факторів. Одними з таких є місцеві обмеження, кількість нових випадків, доступність засобів індивідуального захисту та тестування на COVID-19.

Проміжні настанови по відновленню планової офтальмологічної допомоги

Поки відсутні надійне швидке тестування, високоефективна терапія та затверджена вакцина, клініки зобов'язані дотримуватись соціального дистанціювання в залах очікування, проводити часту та ретельну дезінфекцію всіх приміщень та забезпечувати масковий режим як для пацієнтів, так і для працівників. Це означає, що на найближче майбутнє клініки мають зменшити кількість пацієнтів у розкладі. Додатковим заходом безпеки в операційних є більший часовий проміжок між пацієнтами, що впливає на загальну кількість прооперованих за день пацієнтів.

Планова хірургія катаракти може проводитись усім за винятком осіб з груп ризику, які мають дотримуватися самоізоляції. Однак це не має обмежувати людей старшого віку в отриманні невідкладної допомоги. Катарактальна хірургія вважається напівургентною, коли людина не може керувати автомобілем, працювати, бачити інструкції та написи на медикаментах чи має підвищений ризик падіння, факоморфічної глаукоми чи значної анізометропії, яка погано переноситься. Такі випадки потребують оперативного втручання протягом від декількох днів до кількох тижнів.

ААО визнає потенційну роль тестування для офтальмологів, інших медичних працівників та пацієнтів при відновленні кількості планових консультацій та операцій. ПЛР, для виконання якої звичайно береться мазок з носоглотки, може виявляти присутність нуклеїнової кислоти SARS-CoV-2 та залишатися позитивною протягом 35 днів з початку симптомів, хоча малоймовірно , що контагіозність зберігається протягом всього цього періоду. Серологічні тести можуть виявити нещодавнє інфікування, але наявність антитіл не запобігає реінфекції. Тест Roche на виявлення антитіл до SARS-CoV-2 є на 99,8 % специфічним та не має перехресного реагування з іншими коронавірусами, які викликають звичайну застуду.

Джерело: American Academy of Ophthalmology
Important coronavirus updates for ophthalmologists

Читайте також

Оновлена інформація з приводу коронавірусу для офтальмологів
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Оновлена інформація з приводу коронавірусу для офтальмологів
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
Оновлена інформація з приводу коронавірусу для офтальмологів
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Оновлена інформація з приводу коронавірусу для офтальмологів
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.