Оцінка прогресування кератоконусу
Оцінка прогресування кератоконусу

Мета

Визначити перемінні для оцінки прогресування кератоконусу та визначення похибки.

Методи

У цьому ретроспективному когортному дослідженні (2010-2016 рр.) 265 очей,165 пацієнтів з діагнозом кератоконуса пройшли два вимірювання Scheimpflug (Пентакам), які проходили через 1 рік ± 3 місяці. Перемінні, що використовуються для виявлення кератоконусу, оцінювались при прогресуванні та було проведено кореляційний аналіз.

За логістичним регресійним аналізом визначено індекс прогресування кератоконусу (КПІ). Проведено аналіз характеристичної кривої даних аналізу (ROC) та розраховано показник Youden для визначення можливої похибки.

Результати

Показники, що використовувались для виявлення кератоконусу, показали слабку кореляцію один з одним (наприклад, кореляція r = 0,245 RPImin and Kmax, р <0,001). Тому ми використовували параметри, які враховували кілька змінних (наприклад, D-індекс, індекс дисперсії поверхні, індекс для асиметрії висоти, KPI).

KPI визначали за логістичною регресією і складалися з коефіцієнта Пачіміна -0,78 (р = 0,001), максимального підвищення коефіцієнта зворотної поверхні 0,27 та коефіцієнта кривизни рогівки в зоні 3 мм від найтоншої точки на задній поверхні рогівки -12,44 (обидва р <0,001). Дві змінні з найвищим Індексом Youden в аналізі ROC були D-index та KPI: D-index мав відрізок 0.4175 (чутливість 70.6%) та індекс Youden 0.606. Відрив для КПІ склав -0,78196 (чутливість до 84,7%) та індексу Youden в 0,747; як 90% специфічність.

Висновки

Прогресування кератоконусу повинно визначатися за допомогою оцінки параметрів, які враховують кілька змін рогівки; ми пропонуємо D-index і KPI для оцінки прогресування кератоконусу.

Джерело

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29858179/

Переклад

Aleksandra Almazova

Читайте також

Оцінка прогресування кератоконусу
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Оцінка прогресування кератоконусу
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
Оцінка прогресування кератоконусу
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Оцінка прогресування кератоконусу
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.