Новий метод лікування пост-факоемульсифікаційного відшарування десцеметової мембрани
Новий метод лікування пост-факоемульсифікаційного відшарування десцеметової мембрани
post cataract descemet detach small

Автори описують новий протокол лікування пост-факоемульсифікаційного відшарування десцеметової мембрани, пропонуючи рекомендації по диференціації необхідності хірургічного та медикаментозного втручання.

Зі 161 дослідженого ока, 95 з них, з більшими, більш центральними відшаруванями, були віднесені до групи хірургічного втручання. Операція складалася з введення внтрішньокамерно газу, 20% гексафториду сірки або ін'єкції стерильного повітря. Шістдесят п'ять очей з меншими, більш периферійними відшаруваннями були проліковані місцевим гіперосмотичним агентом, преднізолону ацетатом та офлоксацином.

Понад 95% пацієнтів в обох групах досягли мембранного прилягання. Гострота зору між групами була приблизно однаковою, більш ніж 80% досягли корегованої гостроти зору в 0,5 або кращої. Зокрема, автори показали, що центральні, але невеликі відшарування можуть консервативно, без хірургічного втручання досягти прилягання. Проте, кількість хворих з центральним ураженням було недостатнім.

Автори відзначають, що дане дослідження було обмежено випадками раннього післяопераційного вішарування десцеметової мембрани і може не бути корисним для лікування хронічних або тракційних відшарувань десцеметової мембрани, пов'язаних із запаленням.

Wuqaas M Munir MD
http://www.aao.org/
http://www.jcrsjournal.org/
Автор перекладу: Дмитро Павленко