Особливості використання індоціанін зеленої ангіографії
Особливості використання індоціанін зеленої ангіографії

(по матеріалам конгресу Hawaiian Eye/Retina 2015, доповідач Jay S. Duker, MD)

Індоціанин зелена ангіографія (ІЦЗА) – дослідження, яке дозволяє оцінити кровоток судинної оболонки ока, діагностувати субретинальну неоваскулярну мембрану (СНМ), віддиференціювати захворювання, що супроводжуються макулярним набряком. Серед загальних цілей використання ІЦЗА можна виділити наступні: підтвердження діагнозу, визначення плану лікувальних заходів, оцінка динаміки захворювання та ефективності проведеного лікування.

Особливістю індоціаніну є його флуорисценція в інфрачервоній частині спектру, що дозволяє проводити дослідження при наявності пігментних відкладень, крововиливів чи ексудатів в сітківці. Міцний зв’язок індоціаніну з білками плазми крові дає можливість більш точно локалізувати хоріоідальну неоваскуляризацію (ХНВ) без його проникнення через судинну стінку. Можливість локалізації ХНВ обумовлює цінність даного методу при проведенні диференційної діагностики поліповидної хоріоідальної васкулопатії (ПХВ), центральної серозної хоріоретинопатії (ЦСХ) з іншими судинними захворюваннями сітківки. Наявність поліповидного вогнища (ореолу гіперфлюорисценції), розгалуженої сітки судин на даних ІЦЗА та вогнищ субретинальної елевації жовто-оранжевого кольору при офтальмоскопії дозволяє встановити діагноз ПХВ.

Серед показань до проведення ІЦЗА автори виділяють наступні: підтверження діагнозу ПХВ та ЦСХ, відсутність ефекту від проведення анти-VEGF терапії при вологій формі ВМД, запальні захворювання хоріоідеї з залучення пігментного епітелію.

Дані дослідження EVEREST вказують на важливість діагностики та призначення оптимальної схеми лікування ПХВ. В результаті дослідження, було доведено ефективність комбінованої терапії (фотодинамічної терапії з використанням вертепорфіну та ранібізумабу) в порівнянні з мононотерапією ранібізумабом.

На відео також наведено серію клінічних прикладів з використанням ІЦЗА.

Дивитися вiдео