Успішне лікування метастазів сітківки від раку нирки еверолімусом у пацієнтів з монофтальмом: клінічний випадок
Успішне лікування метастазів сітківки від раку нирки еверолімусом у пацієнтів з монофтальмом: клінічний випадок

ІСТОРІЯ

Сітківка є незвичайним місцем для метастазів, зокрема, із солідних пухлин. Деякі автори повідомляють про недавнє збільшення частоти метастазів у нечастих ділянках, таких як мозок або кістки, ймовірно, внаслідок розширених варіантів лікування та, відповідно, поліпшення виживання. Хоріоідальний метастаз - найпоширеніший тип внутрішньоочної пухлини. Найпоширенішими первинними місцями, пов'язаними з хориоїдними метастазами, є рак молочної залози у жінок та рак легенів у чоловіків. Варіанти лікування є обмеженими, але їх необхідно обговорити та адаптувати до кожного пацієнта індивідуально.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КЛІЄНТІВ

Ми повідомляємо про випадок 62-річного марокканського чоловіка з історією монофтальму, що є вторинним у зв'язку з травмою війни, 30-ти річної давності. Він спостерігається протягом 28 місяців з приводу метастатичної світлоклітинної карциноми нирок. Лікування першої лінії було ефективним протягом 24 місяців, перед прогресуванням захворювання- появою метастазів у сітківці та акцентуацією метастазів легенів. Друга лінія лікування еверолімусом призвела до помітного поліпшення симптомів, повного відновлення зорової функції та часткової відповіді метастазів локалізованих в сітківці.

ВИСНОВКИ

Хороїдальний метастаз раку нирки - це рідкісна ситуація, яку потрібно активно шукати, щоб досягти відповідного терапевтичного підходу.

Переклад

Ірина Бочковська https://www.facebook.com/irina.nikolaenko.925

Джерело

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC57199...