Лікування весняного кератокон’юнктивіту такролімусом у педіатричних пацієнтів
Лікування весняного кератокон’юнктивіту такролімусом у педіатричних пацієнтів

Як показує дослідження, представлене іспанською командою дослідників, мазь такролімусу забезпечує безпечне та ефективне лікування весняного кератокон'юнктивіту (ВКК) у педіатричних пацієнтів.

"Мазь «Такоролімус 0.03%» дає позитивний ефект для зниження проявів і симптомів ВКК з невеликою кількістю побічних явищ. Це хороший альтернативний варіант лікування ВКК для зменшення довгострокового використання стероїдів", - підсумували автори дослідження на своєму постері, що було представлено на Всесвітньому офтальмологічному конгресі в Барселоні.

ВКК - це запальне захворювання кон'юнктиви та рогівки, що загрожує зору та часто спостерігається у маленьких дітей переважно перших десяти років життя, за висловом співавторів Хосе Еспіноса Салданья, Росіо Родрікеса, Лаура Сольдевіла і Альба Гонсалес, доктора медичних наук Каталонського інституту сітківки в Барселоні.

Хоча назва захворювання наводить на думку про його сезонне виникнення, алергічний стан часто триває протягом року, і більш інтенсивно у теплу пору року. Клінічні ознаки, які потрібно шукати, включають наявність гігантських сосочків на верхній тарзальній кон'юнктиві, наявність агрегатів епітеліальних клітин та еозинофілів на лімбі і виражену кон'юнктивальну гіперемію. У важких випадках, виразка рогівки може виникати як з початку захворювання, так і після фізичної травми, викликаної інтенсивним тертям очей.

Хоча місцеві кортикостероїди часто необхідні для контролю симптомів та ознак при важкому ВКК, їх застосування може призвести до серйозних очних ускладнень. Такролімус, який широко застосовується для лікування атопічного дерматиту, є сильним, нестероїдним імуносупресантом, який у 100 разів сильніший за циклоспорин.

У ретроспективному дослідженні з січня 2014 по січень 2017 р. було проаналізовано 35 дітей з ВКК середнім віком вісім років, які отримували 0,03% мазь такролімусу кожні 12 годин. Симптоми, такі як свербіж, світлобоязнь та почервоніння очей, контролювалися до і після застосування такролімусової мазі.

Тривалість лікування такролімусом становила 3,5 місяці, максимум 12 місяців. З учасників дослідження, 88,5% отримували інше лікування до застосування такролімусу, більшість (83%) отримували топічні стероїди. П'ять пацієнтів призупинили лікування через свербіж і подразнення.

Значне покращення клінічних ознак і симптомів було досягнуто у більшості пацієнтів. Загалом 21 пацієнт зміг скоротити або призупинити застосування антигістамінних препаратів або стероїдів. Середня оцінка симптомів та симптомів до та після лікування такролімусом становила 1,4 та 7,9 відповідно.

Дослідники вважають, що подальші рандомізовані контрольовані дослідження необхідні для оцінки відповідної концентрації та дозування місцевого такролімусу, а також довгострокового профілю безпеки цього препарату.

Джерело

http://www.eurotimes.org/tacrolimus-paediatric-keratoconjunctivitis/

Переклад

Яна Завальна

Читайте також

Лікування весняного кератокон’юнктивіту такролімусом у педіатричних пацієнтів
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Лікування весняного кератокон’юнктивіту такролімусом у педіатричних пацієнтів
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
Лікування весняного кератокон’юнктивіту такролімусом у педіатричних пацієнтів
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Лікування весняного кератокон’юнктивіту такролімусом у педіатричних пацієнтів
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.