Кортикостероїдні імплантати при хронічних неінфекційних увеїтах
Кортикостероїдні імплантати при хронічних неінфекційних увеїтах
Кортикостероїдні імплантати при хронічних неінфекційних увеїтах

Увеїти є п’ятою серед найпоширеніших причин втрати зору серед країн з високим рівнем доходів, становить 5 % - 20 % від рівня сліпоти, та є найчастішою причиною сліпоти серед населення працездатного віку.

Кортикостероїди є основою для лікування гострого перебігу всіх підтипів неінфекційного увеїту, їх можна застосовувати перорально, місцево у вигляді крапель або мазей, шляхом периокулярних або інтравітреальних ін’єкцій , або ж хірургічних імплантацій.

Мета проведеного дослідження:

визначеня ефективності та безпеки застосування стероїдних імплантатів у людей з хронічним неінфекційним заднім, периферичним увеїтом, та панувеїтом.

Методи пошуку:

До електронного пошуку досліджень було включено:

  • CENTRAL (the Cochrane Eyes and Vision Trials Register) (Випуск 10, 2015);
  • Ovid MEDLINE (січень 1946 - листопад 2015);
  • EMBASE (січень 1980 - листопад 2015);
  • PubMed (1948 - листопад 2015);
  • Latin American and Caribbean Health Sciences Literature Database (LILACS) (1982 - листопад 2015);
  • the metaRegister of Controlled Trials (mRCT, www.controlled-trials.com) (до 15 квітня 2013);
  • ClinicalTrials.gov (www.clinicaltrials.gov);
  • World Health Organization (WHO) International Clinical Trials Registry Platform (ICTRP) (www.who.int/ictrp/search/en).

Критерії вибору:

Було опрацьовано рандомізовані контрольовані дослідження, у яких стандартна терапія порівнювалась з інтравітреальними імплантатами фторцинолону ацетоніду. За результатами спостерігали 6 місяців від початку лікування. До дослідження було включено осіб різного віку, що мали хронічний неінфекційний задній, проміжний, або панувеїт з гостротою зору, кращою від рівня «руху руки біля обличчя».

Основні результати:

Було включено дані двох досліджень( усього 619 очей 401 учасників). Обидва дослідження використовували аналогічну терапію у якості стандарту медичної допомоги, що включала введення преднізолону, та, при необхідності, імунодепресанти. Дослідження включали учасників з Австралії, Франції, Німеччини, Ізраїлю, Італії, Португалії, Саудівської Аравії, Іспанії, Швейцарії, Туреччини, Великої Британії та Сполучених Штатів.

Дослідження показали, що імплантат фторцинолону ацетоніду зменшує кількість рецидивів увеїту, у деяких випадках рецидиви було зафіксовано на протязі 24-х місяців від початку досліджень.

Обидва дослідження повідомили результати безпеки, а також показали підвищений ризик необхідності операції з видалення катаракти (371 очей) і хірургічне втручання для зниження внутрішньоочного тиску (599 очей) в групі імплантатів в порівнянні зі стандартами надання медичної допомоги через два роки спостереження.

Висновки авторів:

Узагальнюючи всі результати, можна зробити висновок про те, що імплантати не перевершують традиційної системної терапії для лікування неінфекційних увеїтів. Припускають підвищений ризик хірургії катаракти та підвищення внутрішньоочного тиску після імплантації кортикостероїдів у порівнянні зі стандартами надання медичної допомоги.

Посилання на дослідження (англійською мовою).