Синдром сухого ока. Що купувати в аптеці?
Синдром сухого ока. Що купувати в аптеці?

синдром сухого ока, синдром сухого глазаВідвідувач сайту Київського товариства офтальмологів задав наступне питання:

Багато людей при проявах синдрому сухого ока йдуть не до офтальмолога, а до аптеки і купляють якісь краплі без поради лікаря. Як ви до цього ставитесь?

Відповідь лікарів-офтальмологів.

Як фахівці, безумовно, до цього ставимось погано. Останнім часом спостерігаємо дуже негативну тенденцію, коли фахівці призначають якісь краплі, а аптечна мережа їх замінює на свій розсуд і тут криється певна небезпека. Треба розуміти, що у застосуванні крапель є певні обмеження, наприклад, не більше 14 днів, є обмеження щодо звикання і це не є патогенетичне лікування.

Коли ми говоримо про синдром сухого ока, є безліч сучасних препаратів, які без консервантів, дозволяють зменшити частоту закапувань, уникнути негативних наслідків. До синдрому сухого ока призводить не тільки робота з сучасними електронними пристроями, хоча цей синдром турбує більшу частку молодого населення.

Можна дати таку пораду: якщо приходиться багато працювати з комп’ютером та є скарги, можна перед початком роботи застосувати препарати з гіалуроновою кислотою і протягом роботи, якщо є якась проблема, ще раз закапати, але є багато захворювань, які можуть призвести до синдрому сухого ока, є препарати, побічною дією яких є поява сухості в очах, тому все таки потрібно відвідати лікаря, для того, щоб зрозуміти внаслідок чого ця скарга, тоді вже робити певні кроки і приймати рішення.

Без призначення офтальмолога бажано нічого в очі не капати, бережіть ваші очі.

Ключові слова: синдром сухого ока, синдром сухого глаза

.