Чи є інтравітреальні ін'єкції безпечні та ефективні, якщо раніше було виконано вітректомію?
Чи є інтравітреальні ін'єкції безпечні та ефективні, якщо раніше було виконано вітректомію?
Retina Subspecialty Day

Це може залежати від типу лікарського засобу, каже Damien C. Rodger, MD, PhD, протягом Retina Subspecialty Day на конференції ААО 2016 року.

Більш часті ін'єкції з триамцинолоном? В огляді літератури Dr. Rodger зазначив, що дослідження, проведені на очах кролика не показують необхідності в зміні частоти або дози ранібізумаба або дексаметазона, якщо було виконано вітректомію, в порівнянні з випадками, коли її не проводили. Проте, дослідження з триамцинолону ацетонідом показують, що період напіврозпаду в склистому тілі був меншим, ніж у контрольній групі (1,6 проти 2,9 днів), а стероїд був виявлений тільки у 1 з 42 вітректомізованих очей, і у 4 з 6 контрольних очей через 1 місяць після ін’єкції. Таким чином, ці дані свідчать про те, що у випадку попередньої вітректомії, є потреба в більш частих ін'єкціях тріамцинолону ацетоніду.

Вітреальний стан впливає на локалізацію імплантату. Крім того, ретроспективне дослідження Dr. Rodger щодо імплантатів дексаметазону показало, що імплантати можуть вести себе по різному в очах після вітректомії. Імплантат був знайдений з локалізацією на поверхні сітківки, розташовуючись донизу в 100% після вітректомії в порівнянні з 6,8% в групі контролю. Занепокоєння викликає також те, що після вітректомії спостерігали більше випадків крововиливу в склоподібне тіло (20% проти 1,5%, відповідно).

Автор перекладу: Дмитро Павленко