Володимир Бец: у медицині й поза нею
Володимир Бец: у медицині й поза нею

Володимир Олексійович Бец – великий український вчений, чиї праці відкрили нову епоху у вивченні центральної нервової системи людини. Він – син Чернігівської землі; народився 26 (14 за ст. ст.) квітня 1834 р. у с. Татарівщині, передмісті Остра. Початкову освіту Володимир отримав у селищі Петрівка під керівництвом учителя ланкастерської школи Івана Малевського. І. Малевський, колишній викладач математики у Кременецькому ліцеї, був політичним засланцем як учасник польського повстання 1831 р. Далі В. Бец навчається у Ніжинській, а пізніше у 2-й Київській гімназії. Останню закінчив у 1853 р. Збереглися відомості іспитів учнів цієї гімназії за 1852 – 1853 навчальні роки за VII клас (з історії – давньої, середньої, нової та російської, арифметики, алгебри, геометрії, тригонометрії), де зустрічаємо прізвище Беца [1]. На медичний факультет київського університету Св. Володимира В.О. Бец вступив 9 жовтня 1853 р., закінчив у 1860 р. з відзнакою. Він був своєкоштним студентом [2].

Читайте також

 Володимир Бец: у медицині й поза нею
Наука про очі: екскурс в історію офтальмології
Сьогодні лікуванню піддаються майже усі хвороби очей. Це не дивно, адже вивченням органів зору лікарі почали займатися ще до нашої ери. З того часу офтальмологія пройшла довгий шлях операцій, відкриттів та гучних імен.
 Володимир Бец: у медицині й поза нею
Академік Ф.Г. Яновський: грані особистості
Стаття присвячена Ф.Г. Яновському — українському терапевтові, одному з основоположників київської терапевтичної школи. Коло його наукових і практичних інтересів: туберкульоз і гострі інфекційні захворювання, хвороби нирок, легенів, клінічна бактеріологія, курортологія.
 Володимир Бец: у медицині й поза нею
Українська офтальмологія. З минулого в майбутнє
Українська офтальмологія - частина великої родини Європейської офтальмології. Історія її розвитку тому свідок.