Генетична інженерія тканинної терапії
Генетична інженерія тканинної терапії

Завдяки аваскулярності та імунному статусу рогівки, трансплантація рогівки є однією з найбільш успішних операцій. Проте, у пацієнтів з високим ризиком, більше 20% з 180 000 трансплантацій, що проводяться кожний рік по всьому світі, існує висока частота відторгнення трансплантату через васкуляризацію рогівки реципієнта.

Основною причиною відмови від трансплантату є імунологічне відторгнення. Не дивно, що неоваскуляризація є значним фактором ризику для трансплантації. Таким чином, усунення неоваскуляризації є важливим чинником для запобігання відторгнення трансплантату рогівки.

OXB-202 (раніше відомий як EncorStat®) - рогівка донора, модифікована перед трансплантацією генетичною модифікацією ex vivo, генами, що кодують секретуючі форми ангіостатичних білків людини, ендостатин та ангіостатин. Це досягається за допомогою лентивірусного вектора, отриманого з вірусу інфекційної анемії коней, що називається pONYK1EiA, який згодом запобігає відторгненню, пригнічуючи неоваскуляризацію рогівки.

Раніше це було показано на донорській рогівці кролика, обробленій pONYK1EiA, що суттєво пригнічує неоваскуляризацію, непрозорість та відторгнення в агресивній моделі відторгнення трансплантата рогівки у кроликів.

Також, дані ефективності представлені у другій моделі кроликів, яка більш точно відображає клінічні умови у пацієнтів із трансплантацією рогівки високого ризику, а також дані щодо безпеки, отримані з 3х місячних досліджень у лабораторії токсикології та дослідження біорозподілу pONYK1EiA модифікованих рогівок кроликів.

Показано, що pONYK1EiA-модифіковані рогівки кроликів (OXB-202), істотно знижує неоваскуляризацію рогівки та швидкість відторгнення рогівки в дозозалежній формі, переноситься без будь-яких несприятливих токсикологічних результатів або значного біорозподілу до 13 тижнів після операції (за даними дослідженнями на кроликах).

У висновку можливо відзначити, що ангіогенез є дієвою ціллю для запобігання відторгнення трансплантату рогівки, при високому ризику відторгнення, а трансплантовані генетично модифіковані рогівки безпечні і добре переносяться у тваринній моделі досліджень.

Ці дані підтримують оцінку OXB-202 в першому дослідженні на людях.

Джерело

https://www.liebertpub.com/

Переклад

Aleksandra Almazova

Читайте також

Генетична інженерія тканинної терапії
Безопасность ношения мягких контактных линз у детей
Интерес к подбору мягких контактных линз (МКЛ) постоянно возрастает. Данный обзор содержит информацию, полученную из исследований, которые оценивали частоту осложнений, в частности роговичные инфильтраты и микробные кератиты, у пациентов моложе 18 лет при ношении МКЛ.
Генетична інженерія тканинної терапії
Лікарі представили перше роботизоване оперативне втручання всередині очного яблука
Команда хірургів успішно виконала вперше в світі оперативне втручання всередині людського ока. Дослідження було протестовано на шести пацієнтах, яким була назначена вітреоретинальна хірургія за допомогою роботизованих приладів, та шість інших, яким була виконана стандартна мануальна хірургія.
Генетична інженерія тканинної терапії
Что исследования на животных говорят нам о механизмах развития близорукости – защита светом?
Исследования на людях показали, что экспозиция светом на открытом воздухе является фактором, защищающим от развития близорукости. Исследования, проводимые на животных, показали, что экспозиция светом в 50 люкс приводила к развитию близорукости у подопытных.
Генетична інженерія тканинної терапії
Різні анти-VEGF препарати здатні по різному впливати на внутрішньоочний тиск
У пацієнтів з анти-VEGF-терапією відмічається невелике зниження внутрішньоочного тиску через деякий час після інˈєкцій, але з мінімальними відмінностями між афліберцептом, ранибізумабом та бевацизумабом за даними нового дослідження.