
Яка мета цього огляду?
Метою цього огляду було з'ясувати, чи є фібриновий клей найкращим варіантом в порівнянні зі швами при операції з приводу птеригіума. Операція включає в себе видалення тканини птеригіума і заміну її на , як правило, кон'юнктивальний аутотрасплантат. Дослідники Кокрейн для відповіді на це питання провели пошук і проаналізували всі відповідні дослідження.
Ключові висновки
Використання фібринового клею при аутопластиці може знизити ризик рецидиву птеригіума. Також така операція може зайняти менше часу. Також використання фібринового клею може бути пов'язане з великим числом ускладнень, таких, як розрив аутотрасплантата або його стягування, і розвиток запалення (гранульоми).
Що було вивчено в цьому огляді?
Іноді кон’юнктива склери може наростати на рогівку, і з часом , досягаючи оптичної зони, погіршувати якість зору. Це має назву птеригіум. Люди, які живуть в жарких і сухих, запилених місцях з високим рівнем інсоляції, мають підвищений ризик розвитку птерігіума. Птеригіум може викликати дискомфортні відчуття, сльозотечу і бути косметичним дефектом.
Дослідники Кокрейн вивчали два різних методу прикріплення трансплантата в хірургії птеригіума - фібриновим клеєм і швами.
Які головні результати даного огляду?
Автори знайшли 14 відповідних досліджень. Дослідження проводилися в Бразилії, Китаї, Єгипті, Індії, Малайзії, Новій Зеландії, Філіппінах, Саудівській Аравії, Швеції і Туреччини. Ці дослідження порівнювали використання фібриновий клей та швів у осіб, які перенесли операцію з приводу видалення птеригіума з подальшою кон'юнктивальною аутопластикою.
Використання фібринового клею в хірургії птеригіума може знизити ризик рецидиву в порівнянні з використанням швів (низька визначеність доказів). Операція із застосуванням фібринового клею може зайняти менший час (низька визначеність доказів). Однак ця методика може підвищувати ризик розриву трансплантата, його стягування, а також розвиток запалення (гранульоми).
Наскільки актуальний цей огляд?
Дослідники Кокрейн провели пошук досліджень, які були опубліковані не пізніше, ніж 14 жовтня 2016 року.
Автор перекладу: Баланюк Олександра
Популярні теми







