Діабетична ретинопатія у госпіталізованих хворих на цукровий діабет
Діабетична ретинопатія у госпіталізованих хворих на цукровий діабет
diabetic retinopathy

Майже у половини хворих, які госпіталізовані з діагнозом цукровий діабет, також хворіють на діабетичну ретинопатію і, як показало невелике дослідження у Пенсільванії, майже у четвертої частини госпіталізованих хворих симптоми цього захворювання не були діагностовані раніше.

"Наше дослідження свідчить про те, що люди, які хворіють на діабет і знаходяться в лікарні, мають особливо високий рівень діабетичної хвороби очей, а також воно передбачає, що при плануванні виписки хворого з лікарні обов’язково необхідно передбачити обстеження очей такого пацієнта", повідомив Reuters Health електронною поштою Доктор Еван Л. Ваксман із університету Піттсбурзької школи медицини.

У статті, яка була опублікована у відкритому Інтернет-виданні Британського медицинського журналу, у розділі "Дослідження діабету та його лікування", Доктор Ваксман і його колеги зазначають, що приблизно у 28,5% хворих на цукровий діабет у США діагностують ретинопатію. Це складає 4,4% від загальної кількості очних захворювань, які загрожують втратою зору. Тим не менш, інформації щодо госпіталізованих хворих недостатньо.

Для дослідження вчені провели крос-секційний аналіз у 113 пацієнтів, які хворіють на цукровий діабет і отримують лікування у "Лікарні Милосерддя" при медичному центрі Піттсбурзького університету, клінічній лікарні для бідних верств населення. Загалом, частота захворювань на діабетичну ретинопатію складала 44%, що відповідає результатам дослідження пацієнтів, які отримують лікування в лікарнях Ізраїлю та Німеччини. Відповідні цифри для ретинопатії, яка не була виявлена раніше, складали 25%, і 19% для захворювань, які складають загрозу зору.

Як у значній мірі вважалося, ниркова недостатність діагностується на фоні діабетичної ретинопатії (коефіцієнт діагностування - 3,86). Також, у 15 з 17 пацієнтів, яких госпіталізовали з приводу діабетичних виразок стопи або остеомієліту, було виявлено діабетичну ретинопатію.

"Багато людей, які знають, що хворі на діабет, не звертаються до офтальмолога", - сказав доктор Ваксман. "Є різні причини: у когось немає часу, занадто багато призначень інших лікарів або не можуть приїхати до лікаря. У дуже багатьох випадках люди просто не знають, що їм необхідно, щоб їх оглянув офтальмолог, тому що думають, що оскільки вони добре бачать, їхні очі мають бути здоровими".

Дослідники стверджують, що, "необхідно вивчити результати та економічну доцільність обов’язкової профілактичної перевірки зору, як невід’ємної частини планування виписки, а також/або обов’язковий скринінг сітківки ока фотографічним методом під час госпіталізації".

ДЖЕРЕЛО: http://drc.bmj.com/content/4/1/e000164
BMJ Open Diab Res Care 2016