Цукровий діабет та зір
Цукровий діабет та зір

вимірювання рівню цукру у крові Цукровий діабет. Різко став падати зір. Чи пов’язане це з діабетом? Що робити?

Так, це ще одна проблема, зростання кількості пацієнтів з діабетом призводить до зростання кількості пацієнтів з ураженням сітківки. На превеликий жаль, тривалий перебіг діабету, скажімо більше 10 років, призводить до того чи іншого ураження сітківки і більша частина пацієнтів другого типу так само будуть мати ураження сітківки.

Це пов’язано з порушенням мікроциркуляції, змінами судин і так далі.

Перше що треба робити – це контроль рівня глюкози в крові, глюкозурованого гемоглобіну, рівня артеріального тиску та ліпідів крові, діагностика сітківки. Можливе лазерне раннє втручання, але не для покращення зору, а для того, стабілізувати даний процес та  запобігти тим ускладненням, які можуть розвинутися в подальшому. Якщо є набряк сітківки,  то зараз існують сучасні методи з високою ефективністю, коли вводиться препарат безпосередньо в середину ока і покращується зір, зменшується набряк і таким чином підвищується гострота зору.

Ще одна причина – катаракта, яка дуже швидко розвивається у пацієнтів з діабетом.

Тому треба розбиратися, але саме перше – консультація та лікування у  ендокринолога  для тог, щоб оцінити стан основного захворювання, відкоригувати при потребі  схему лікування, та визначити її ефективність, тому що лікувати ускладнення та наслідки, а не саме захворювання є вкрай нераціонально.