Зв'язок тяжкості діабетичної ретинопатії та периферичних уражень з відсутністю периферичної перфузії на ФАГ Ultrawide field
Зв'язок тяжкості діабетичної ретинопатії та периферичних уражень з відсутністю периферичної перфузії на ФАГ Ultrawide field
Зв'язок тяжкості діабетичної ретинопатії та периферичних уражень з відсутністю периферичної перфузії на ФАГ Ultrawide field

Мета:

Щоб оцінити, чи відсутність периферичної перфузії на ультраширокій ФАГ пов’язана з тяжкістю перебігу діабетичної ретинопатії (ДР) та наявністю переважно периферичних уражень (PPL).

Дизайн:

Перехресний аналіз, ретроспективне дослідження.

Учасники:

Шістдесят вісім очей, 37 пацієнтів з діабетом ,з або без проявів діабетичної ретинопатії, та без попередньої панретинальної лазерної коагуляції.

Методи:

Обидва зображення - 200 ° UWF і UWF FA - були отримані за один візит кожного пацієнта. ETDRS – шаблони (Дослідження раннього лікування діабетичної ретинопатії) були накладені в цифровому вигляді на диск і макулу на стереографічно спроектоване зображення UWF. Зображення були оцінені на наявність периферичних уражень, які визначаються більш ніж на 50% від уражень, що знаходились поза полем дослідження ETDRS. Зображення UWF-FA були оцінені двома замаскованими, незалежними показниками перфузії в сітківці- ділянка відсутності перфузії (NPA) і індекс відсутності перфузії (NPI; відсутність перфузії / загальна градуйована площа).

Критерії оцінки:

Співвідношення індексів NPA та NPI з тяжкістю перебігу ДР та наявністю переважно периферичних уражень сітківки (PPL).

Результати:

Розподіл тяжкості ДР був таким чином:

  • немає ДР, 8,8% очей;
  • непроліферативна ДР середньої тяжкості (NPDR) 17,6%;
  • помірна NPDR, 32,4%;
  • важка NPDR, 17.6%;
  • проліферативна ДР (ПДР), 19,1%;
  • ДР високого ризику, 4,4%;
  • з PPL, присутність в 61,8%;
    NPA та NPI не були пов'язані з вираженістю макулярного набряку (NPA, P = 0,99; НПІ, P = 0,67), та не корелюють з гостротою зору (NPA, г = 0,14, P = 0,23; НПІ, г = 0,24, P = 0,05 ).

Висновки:

Після стандартизованого протоколу була надана оцінка UWF FA для NPA і NPI. Обидва параметра високо корелюють з наявністю переважно периферичних уражень, і тяжкості діабетичної ретинопатії. Беручи до уваги, що наявність і ступінь PPL, були пов'язані з підвищеним ризиком прогресування ДР, клінічна ідентифікація PPL може відображати ступінь відсутності перфузії та ішемії.

Presented in part at: Association for Research in Vision and Ophthalmology Annual Meeting, Denver, Colorado, May 2015; and American Society of Retina Specialists Annual Meeting, Vienna, Austria, July 2015.

Посилання на дослідження (англійською мовою).