Проект "Бачу світ" у Ковелі. Безкоштовні офтальмологічні обстеження
Проект "Бачу світ" у Ковелі. Безкоштовні офтальмологічні обстеження

У Ковелі - ажіотаж. Протягом двох днів у місцевій лікарні проходять безкоштовні офтальмологічні обстеження та консультації для волинян. Хоч процедура за попереднім записом, у коридорі утворилася жива черга — люди, сподіваються потрапити на прийом.

В рамках акції на прийом до професора Вітовської Оксани Петрівни записалися більше 120 людей. За сьогоднішній день вже прийнято 60 пацієнтів.

Джерело: 12 канал.

Серед основних проблем пацієнтів — короткозорість, катаракта та глаукома, каже професорка Оксана Вітовська. Й додає, що якби хворі вчасно зверталися до лікарів – хірургічних втручань можна було б уникнути.

Експертка МОЗ України за напрямом "Офтальмологія" Оксана Вітовська розповідає, що "пацієнти задають різні запитання. Основна мета - виробити тактику лікування у складних випадках, правильно спрямувати пацієнта".

Проект ініціювала громадська організація "Велика ідея". Їх представниця Наталія Попова каже, що завдяки Всеукраїнському альянсу офтальмологів вже врятували зір десяткам учасників АТО. Цього разу, крім них, обстеження могли пройти пенсіонери, діти та малозабезпечені.

"На Волині багато людей не мають можливості приїхати до Києва і пройти таке різностороннє якісне обстеження і діагностику. Цей проект абсолютно безкоштовний. Подібне лікування у Київській клініці буде коштувати кожному пацієнту близько півтори тисячі гривень" - зазначає волонтерка.

Пацієнти після обстеження виходять задоволені. Кажуть, що відчувається рука професіоналів.

У західній Україні - проект пілотний, Волинь - першопроходець. У рамках всеукраїнського проекту "Бачу світ" волонтери вже встигли побувати в Луганській області, Лук'янівському СІЗО та центрі СНІДу.

Громадська спілка Всеукраїнський альянс офтальмологів висловлює щиру подяку ГО Велика ідея та особисто Наталія Попова, Анна Лисакова, Людмила Зубарєва, Андрей Луцик, Наталка Луцик за ініціативу, організацію та підтримку всеукраїнського проекту #БачуСвіт на Волині. З першого дня Ви були душею проекту, а Ваша енергетика, щиросердечність, духовність, патріотизм надихали всю нашу команду.

Ми вражені обсягом роботи і тими змінами, що відбуваються в Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання. Висловлюємо щиру подяку Олег Самчук, Тетяна Дмитрук, Марічка Носаль за кропітку титанічну підготовчу роботу та самовіддану працю під час проведення безкоштовних офтальмологічних обстежень волинян.
Разом з Вами радіємо Вашим успіхам.
Щиро вклоняємось персоналу Ковель МТМО за гостинність.

Молодь - це наше майбутнє. Працюючи пліч-о-пліч з Катериною Бедрик та Юлія Атаманенко-Ряба розуміємо, що майбутнє української офтальмології в надійних руках.

Вклоняємося компаніям Равіта Україна, Фармацевтична компанія Фармак, World Medicine Ophthalmics за постійну підтримку соціальних ініціатив нашої громадської спілки. Сподіваємось на подальшу співпрацю.