Анти-VEGF фактор для лікування хоріоідальної неоваскуляризації у людей з міопією
Анти-VEGF фактор для лікування хоріоідальної неоваскуляризації у людей з міопією

Яка мета цього огляду?

Метою даного огляду Cochrane було з’ясувати, чи запобігає застосування блокатора ендотеліального фактору росту судин (анти-VEGF) втраті зору у людей з високим ступенем короткозорості та ускладненнями на її фоні.

Cochrane дослідники зібрали і проаналізували шість досліджень, щоб відповісти на це питання.

Що вивчалось у даному огляді?

При високому ступені міопії сітківка стає занадто тонкою, що супроводжується ростом нових кровоносних судин, стінки яких ламкі. Це може призводити до крововиливів та подальшої втрати зору. Блокатор ендотеліального фактору росту судин (анти-VEGF) являє собою лікарський засіб, який може сповільнити неоваскуляризацію.

Які основні результати цього огляду?

Дослідники Cochrane знайшли шість відповідних досліджень. Ці дослідження мали місце в кількох клінічних центрах на трьох континентах (Європа, Азія і Північна Америка), три дослідження - порівняння анти-VEGF лікування з фотодинамічною терапією; в одному дослідженні - порівняння анти-VEGF з лазерною коагуляцією; в одному дослідженні - порівняння анти-VEGF з плацебо; два дослідження порівнювали різні типи анти-VEGF.

Результати огляду показують, що:

  • Люди з ускладненнями на фоні високого ступеню міопії, що отримували у якості лікування інтравітреальні інєкції анти-VEGF препаратів, досягли кращої гостроти зору, ніж особи, які отримували лікування фотодинамічною терапією, лазерною коагуляцією або плацебо (середній і низький рівень доказів).
  • Два анти-VEGF –фактори - Ранібізумаб і Бевацизумаб - ймовірно, мають однакову ефективність (середній рівень доказів).
  • Побічні ефекти зустрічались рідко.

http://onlinelibrary.wiley.com/
Автор перекладу: Баланюк Олександра
.