Сучасна антибактеріальна терапія при лікуванні опіків очей
Сучасна антибактеріальна терапія при лікуванні опіків очей

Автори: С.А.Якименко, Е.А.Хрустальова, А.І.Бузник, П.А.Костенко, А.Л.Молода, Л.В.Доленко
ДУ "Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова НАМН України", Одеса (Україна)

Вступ. Опечені поверхні ока, як правило, інфікуються, що може викликати важкі інфекційні ускладнення - виразки, інфільтрати, абсцеси рогівки. Внаслідок цього, профілактика та лікування інфекційних ускладнень після опіків очей завжди е актуальними.

Мета. Вивчити характер мікрофлори, що висівається при опіках очей, та вивчити її чутливість до сучасних антибактеріальних препаратів.

Матеріал і методи. Досліджували мікрофлору порожнини кон'юнктиви у 184 хворих на 224 очах з опіками. Усього було зроблено 559 мікробіологічних досліджень. Вивчались такі антибіотики та антисептики: ципрофлоксацин (флоксимед), офлоксацин, левофлоксацин (левофлоксимед), моксифлоксацин, гентаміцин, тобраміцин (тобримед), футарон, октенісепт і бетадін.

Результати досліджень. Мікрофлора була висіяна у 88 % випадків. Епідермальний стафілокок був виявлений у 52,4% досліджень, золотистий стафілокок в 14,3%, гемолітичний стафілокок у 2,5% випадків, кишкова паличка у 7,6%, ентерокок у 5,6%, гемолітичний стрептокок у 0,4%, синьогнійна паличка в 1,5% випадків, грибки у 3% випадків. Мікрофлора не виявлена у 12 % випадків.

Була визначена чутливість указаної мікрофлори до кожного з антибактеріальних препаратів, що вивчалися. Встановлено, що найбільшу антибактеріальну дію виявляють такі антибактеріальні пpeпapaти, як левофлоксацин (левофлоксимед), ципрофлоксацин (флоксимед), моксифлоксацин, гентаміцин, тобраміцин (тобримед), a пpи відсутності чутливості до антибіотиків можна застосовувати такі антисептики, як октенісепт або бетадін.

Висновки. При опіках у порожнині кон'юнктиви завжди присутня різноманітна мікрофлора, спроможна викликати різні інфекційні ускладнення. Призначення антибактеріального пpeпapaтa для профілактики та лікування інфекційних ускладнень повинно визначатись ступенем чутливості мікроорганізма до пpeпapaтa, що застосовується. До отримання результатів мікробіологічного дослідження пpo чутливість мікроорганізмів необхідно призначати препарати широкого спектру дії - пpeпapaти гpyпи фторхинолонів - моксифлоксацин, левофлоксацин (левофлоксимед), ципрофлоксацин (флоксимед) та гpyпи аміногликозідів - гентаміцин, тобраміцин (тобримед), а пpи відсутності чутливості до антибіотиків можна застосовувати такі антисептики, як октенісепт або бетадін.

Читайте також

Сучасна антибактеріальна терапія при лікуванні опіків очей
Новые глазные капли - «Eye-t® Эктоин Про» для лечения аллергического конъюнктивита
Исследование проведено у 30 больных (60 глаз) с аллергическим конъюнктивитом в возрасте от 18 до 65 лет (41± SD15). Среди них было 13 мужчин и 17 женщин. Обследование пациентов включало: изучение анамнеза, наличие сопутствующей патологии со стороны органов дыхания, кожи и др., наличие предшествующего лечения АК и его длительность.
Сучасна антибактеріальна терапія при лікуванні опіків очей
Выбор терапии при синдроме сухого глаза с нарушением муцинового компонента слезной пленки
Авторы: Скрипник Р.Л., Тихончук Н.А. Цель исследования - улучшение лечения пациентов ССГ с дефицитом муцинового слоя слезной пленки при помощи препарата, содержащего кармелозы натриевую соль, витамин А и Е.
Сучасна антибактеріальна терапія при лікуванні опіків очей
Комбінація лютеїну, зеаксантину і ресвератролу, її ефективність в лікування вікової макулярної дегенерації
Результати вивчення впливу радіації на сітківку та профілактики дистрофічних змін в ранніх стадіях представлені професором П.А.Федірко, зав. лабораторією ДУ "Національний науковий центр радіаційної медицини" Національної академії медичних наук України.
Сучасна антибактеріальна терапія при лікуванні опіків очей
Ефективність препарату Брімонал 0,2% у лікуванні відкритокутової глаукоми
Мета роботи - оцінити ефективність дії Брімоналу 0,2% на зниження внутрішньоочного тиску та стабілізацію зоро- вих функцій при відкритокутовій глаукомі (монотерапія та комбінована терапія).