Про глаукому
Про глаукому
День ГлаукомыУ 2013 році Всесвітня асамблея охорони здоров’я схвалила «План дій для забезпечення загального доступу до здоров’я очей на 2014-2019 рр.», дорожню карту для держав-членів, Секретаріату ВООЗ та міжнародних партнерів, призначену для зменшення масштабів порушень зору, яким можна запобігти, на 25% до 2019 року.

Концепція глобального плану дій ВООЗ полягає в побудові світу, де не буде людей з порушенням зору без причин, а люди з неминучою втратою зору зможуть повною мірою реалізувати свій потенціал, а також будуть забезпечені загальним доступом до комплексних офтальмологічних служб.

Серед захворювань, що приводять до сліпоти, найпідступнішим є глаукома. Сліпота настає непомітно, поступово, безболісно (в більшій частині випадків). Саме це пояснює той факт, що пацієнти звертаються до лікаря, коли вже надто пізно, і повернути, або зберегти зір стає неможливо. В Україні хворі на глаукому становлять основну частку інвалідів 1 групи (найтяжчої).

День Глаукомы

Глаукома – не лише медична, а й соціально-економічна проблема.  Вирішувати її потрібно лише об´єднавши зусилля усієї громади – пацієнтів, спеціалістів, держави. Хоча глаукома і відноситься до прогресуючих захворювань, раннє її виявлення, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря дозволяють зберегти зір протягом тривалого часу та є складовими успіху в боротьбі з цим підступним захворюванням.

WGW world glaukoma week in UkraineВ 2008 році вперше на підтримку ініціативи Всесвітньої Глаукомної Асоціації (WGA) та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому (WGPA), було оголошено День боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми, а з 2011 року запроваджено Тиждень Глаукоми (World Glaucoma Week). Цю ініціативу підтримала і Україна. Цього року він проходить з 6 по 12 березня. Основна мета заходів – підвищити обізнаність населення щодо проблеми глаукоми, шляхів збереження зору при цій патології, привернути увагу держави до найгостріших питань профілактики сліпоти, якій можна запобігти.Пропонуємо ознайомитись з: