Всесвітній день здоров'я - 7 квітня 2013
Всесвітній день здоров'я - 7 квітня 2013

{youtube}sW-Iou086Wc{/youtube} 

Всесвітній день здоров'я відзначається 7 квітня в ознаменування річниці заснування ВООЗ в 1948 році. Кожен рік для Всесвітнього дня здоров'я вибирається тема, яка відображає яку-небудь пріоритетну проблему суспільної охорони здоров'я у світі. В 2013 році темою Всесвітнього дня здоров'я була обрана гіпертонія.

 

Що таке гіпертонія?

Гіпертонія - відома також як високий кров'яний тиск - підвищує ризик розвитку інфаркту, інсульту та ниркової недостатності. Неконтрольована гіпертонія може також призводити до сліпоти, аритмії та серцевої недостатності. Ризик розвитку цих ускладнень зростає при наявності інших серцево-судинних факторів ризику, таких як діабет. Близько 40% дорослих людей в світі мають гіпертонію. Частка людей з гіпертонією з віком зростає - від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п'яти з десяти у віці від 50 до 60 років. Більш високі рівні поширеності гіпертонії відзначаються в деяких країнах з низьким рівнем доходу в Африці: імовірно у багатьох африканських країнах гіпертонією страждає більше 40% дорослого населення.

Але гіпертонію можна запобігати і лікувати. У деяких розвинених країнах профілактика і лікування гіпертонії, а також інших факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань привели до зниження смертності від хвороб серця. Ризик розвитку гіпертонії можна знизити шляхом:

зменшення споживання солі;
збалансоване харчування;
відмова від шкідливого вживання алкоголю;
регулярна фізична активність;
підтримка нормальної ваги тіла;
відмова від вживання тютюну.
Цілі Всесвітнього дня здоров'я 2013

Кінцевою метою Всесвітнього дня здоров'я 2013 є зменшення кількості інфарктів та інсультів. Кампанія має наступні конкретні цілі:

підвищити обізнаність щодо причин та наслідків високого кров'яного тиску;
надавати інформацію щодо профілактики високого кров'яного тиску і пов'язаних з ним ускладнень;
настійно рекомендувати дорослим людям перевіряти кров'яний тиск і слідувати порадам фахівців охорони здоров'я;
сприяти самоконтролю для профілактики високого кров'яного тиску;
забезпечити, щоб вимірювання кров'яного тиску було доступно за вартістю для всіх людей; та
спонукати національні і місцеві органи управління до створення навколишнього середовища, сприятливого для здорових форм поведінки.