Круглий стіл – знайомство з компанією ЮНІВЕРС ФАРМ
Круглий стіл – знайомство з компанією ЮНІВЕРС ФАРМ
Беруть участь:
Керівник Київського товариства офтальмологій Вітовська Оксана Петрівна;
Медичний радник компанії ЮНІВЕРС ФАРМ Пронько Іван;
Директор ТОВ «Авалекс Текнолоджи» Кохановський Олексій Ігорович.
Мета круглого столу – знайомство з компанією, обговорення питань співробітництва товариства та компанії у галузі розвитку офтальмології.

О.Вітовська: З метою інформування фахівців Київського товариства офтальмологів ми проводимо круглий стіл з представником національної фармацевтичної компанії ЮНІВЕРС ФАРМ.
Компанія ЮНІВЕРС ФАРМ є українською компанією, яка працює на медичному ринку України з 2010 року. Вважаю, що краще про напрями діяльності компанії та перспективні проекти розкаже медичний радник компанії.

І.Пронько: У своїй діяльності компанія ЮНІВЕРС ФАРМ спрямована на підвищення рівня медичного обслуговування в країні за рахунок удосконалення, методів та методик лікування. У своїй діяльності компанія дотримується наступних принципів:

- впровадження останніх новітніх розробок та інновацій у галузі медицини;
- виведення на ринок препаратів та медичних засобів, що базуються на принципах доказової медицини;
- забезпечення пацієнтів якісними препаратами за доступними цінами;

В якості підтвердження такої стратегії, можна привести той факт, що вже з кінця 2015 року, завдяки зусиллям співробітників ЮНІВЕРС ФАРМ, для українських пацієнтів з ВМД стала доступною вітамінно-мінеральна формула - формула AREDS, що являється світовим стандартом для таких пацієнтів.

Ми приділяємо багато уваги проведенню наукових досліджень та ознайомленню медичної громадськості з останніми розробками та досягненнями.

Зважаючи на те, що компанія є суто українською, наші зусилля спрямовані на розвиток саме національного ринку медичних препаратів, підвищення якості лікування за рахунок використання якісних препаратів та ознайомлення лікарів з новітніми досягненнями. Ми вважаємо, що у теперішній час є надзвичайно важливим інформування лікарів щодо:

- сучасних показань до використання лікарських засобів;
- взаємодії різних лікарських засобів;
- обмежень та протипоказань.

О.Кохановський: Ми живемо у дуже швидкісну інформаційну еру. Сучасне життя не можливе без отримання повної та достовірної інформації – тут і зараз, а ніяк не через годину. Це – реалії нашого життя.

На жаль, в медичній галузі є певне відставання в частині безпосередньої інформаційної підтримки лікаря, надання йому повної та достовірної інформації. На наш погляд, медичні інформаційні ресурси, які існують в мережі Інтернет та її українському сегменті, є застарілими за своїми підходами та принципами подачі інформації.

Наше прагнення – створення на базі сайту товариства офтальмологів сучасного інформаційного ресурсу для лікарів. З наданням оперативної та достовірної інформації про:

- медичні препарати;
- методики їх застосування при лікуванні;
- протипоказання;
- поради лікарям тощо.

Але наші плани не можуть бути виконані без активної участі медичної спільноти, керівників учбових медичних та лікувальних установ, виробників медичних препаратів.

О.Вітовська: При обговоренні перспективних планів розвитку сайту офтальмологів необхідно не забувати про необхідність забезпечення процесу підготовки студентів, майбутніх лікарів. Необхідно враховувати можливість створення систем діалогового навчання, з можливістю повторення, уточнення незрозумілих питань тощо. Та і для практикуючих медиків такі можливості були б досить ефективними та корисними.

І.Пронько: Компанією ЮНІВЕРС ФАРМ розглядається питання щодо впровадження системи з інформацією про порядок застосування медичних препаратів при лікуванні офтальмологічних захворювань. Ми розраховуємо на плідну співпрацю з товариством офтальмологів в частині формування довідників для лікарів. Так, щоб інформація була представлена у вигляді зручному для використання у практичній діяльності. Також можливе використання і для забезпечення учбового процесу.

Необхідно формування ініціативної групи під єдиним керівництвом для створення такого проекту. І залучати необхідно фахівців у галузі офтальмології з метою створення дійсно корисних інформаційних систем та наповнення їх актуальною інформацією.

В якості пілотного проекту компанія ЮНІВЕРС ФАРМ створила інформаційний ресурс, http://www.visiox.com.ua/, на якому розміщує інформацію про власні офтальмологічні продукти. Даний ресурс – це спроба використання сучасних інформаційних технологій для наближення оперативної та якісної інформації про продукти до користувачів-лікарів.

О.Вітовська: Дякуюза виділений час. Вважаю, що питання створення такої інформаційної системи, як пропонується, доцільно винести на обговорення на засіданні Київського товариства офтальмологів.