Онхоцеркоз
Онхоцеркоз

1 липня 2009 | Женева - У трьох африканських країнах почалися клінічні випробування ліків, які можуть сприяти ліквідації онхоцеркоза, або річковий сліпоти, однією з провідних інфекційних причин сліпоти в Африці. Випробування цих ліків, моксідектину, проводяться з метою виявлення його потенційних можливостей вбивати або стерилізувати дорослих черв'яків Onchocerca volvulus, що викликають онхоцеркоз.

"Протягом століть ця виснажлива хвороба є лихом для 30 африканських країн, зокрема, для населення найвіддаленіших районів," куди не ведуть дороги ", - говорить д-р вусі Амазіго, директор Африканської програми по боротьбі з онхоцеркозом (АПБО). - Небезпека інфікування онхоцеркозом загрожує більш ніж 100 мільйонам людей, що проживають в Африці і в декількох невеликих районах Америки і Ємену ".

Онхоцеркоз також називають річковий сліпотою, тому що мошка, що є переносником хвороби, розмножується в річках з швидкою течією, а сліпота є інвалідизуючим симптомом цієї хвороби, яка також призводить до виснажливого кожному захворюванню.

Розробка моксідектину для лікування онхоцеркоза проводиться в рамках співпраці Спеціальної програми з наукових досліджень і підготовки фахівців в області тропічних хвороб, виконуваної Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ/ТБІ) і фармацевтичною компанією Уаєт. Робота охоплює розробку лікарської форми для людей, попередні випробування на здорових добровольцях, клінічні випробування і випробування на рівні місцевих громад в Африці.