12-й щорічний офтальмологічний конгрес "Евроретина"
12-й щорічний офтальмологічний конгрес "Евроретина"

З 6 по 9 вересня відбувся 12-й щорічний офтальмологічний конгрес "Евроретина", місцем проведення якого було обрано місто Мілан. Президентом цього конгресу став у цьому році німецький професор Гізберт Ріхард. Відмінною особливістю нинішньої "евроретини" стала висока ступінь організації заходу, новий формат проведення сесій, обширна виставка апаратури та офтальмологічного обладнання, а також виставка нової медичної літератури.

 

У цьому році було зареєстровано близько 3800 делегатів більш ніж з 100 країн. Відзначено позитивні тенденції у ступені участі офтальмологів з України. Були прийняті доповіді з Одеси, Києва, Донецька, Харкова. Риков С.О., Сергієнко О.М., Сук С. А., Пархоменко О. Г., Обухова Н. А. Визначення ступеня Мікроваскулярна оклюзії при діабетичній макулопатіі за допомогою коефіцієнта ішемії, обумовленого по ОКТ. Литвинчук Л., Ріхард Г., Сергієнко О. М. Використання модифікованої двояко-зігнутої 23-G канюлі при вітреоретинальної хірургії у пацієнтів з високим ступенем міопії.

Риков С. О., Сук С. А., Кузнецова Т. А., Романова Т. А. Перевага використання інтравітреального введення ранібізумаба в поєднанні з мікроімпульсной лазерною коагуляцією сітківки на жовтому лазері в лікуванні тромбозу центральної вени сітківки перед використанням інтравітреального введення ранібізумаба в як монотерапії.
Також проводився конкурс на кращу роботу по впровадженню нових технологій в офтальмології. Призові місця були підкріплені грошовими преміями. Перше місце отримав доктор з Мексики, а друге, що особливо приємно, доктор Уманець Н. Н. з Одеси за роботу по високочастотному електрозварюванню сітківки.