10 фактів про діабет (за матеріалами ВООЗ)
10 фактів про діабет (за матеріалами ВООЗ)

Більше 346 000 000 людина в світі хворі на діабет

У світі відбувається глобальна епідемія діабету, яка пояснюється швидким збільшенням поширеності надмірної ваги, ожиріння і відсутності фізичної активності.

Згідно з прогнозами, до 2030 року діабет стане сьомою провідною причиною смерті у світі.

Передбачається, що в наступні 10 років загальна кількість випадків смерті від діабету збільшиться більш ніж на 50%.

Існують два основних типи діабету

Діабет першого типу характеризується відсутністю вироблення організмом інсуліну, а діабет другого типу виникає в результаті неефективного використання інсуліну організмом.

Третім типом діабету є гестаційний діабет. Цей вид діабету характеризується гіперглікемією, або підвищеним вмістом цукру в крові, який вперше з'явився або був виявлений під час вагітності.

Діабет другого типу набагато більше поширений, ніж діабет першого типу На діабет другого типу припадає 90% всіх випадків діабету в світі. Раніше рідкісні випадки захворювання дітей діабет другого типу збільшилися в усьому світі. В деяких країнах на нього припадає майже половина нових діагностованих випадків серед дітей та підлітків.

Серцево-судинна хвороба є причиною від 50% до 80% випадків смерті хворих діабетом

У більшості країн діабет став однією з головних причин передчасної захворюваності та смертності, головним чином у зв'язку з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.

3,4 мільйона смертей пов'язано з діабетом

За оцінками, в 2004 році 3,4 мільйона осіб померло в результаті високого вмісту цукру в крові.

80% випадків смерті від діабету відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходу

У розвинених країнах більшість людей з діабетом - це люди пенсійного віку, тоді як в країнах, що розвиваються діабет найчастіше вражає людей у ​​віці від 35 до 64 років.

Діабет є провідною причиною сліпоти, ампутації і ниркової недостатності

Відсутність інформованості про діабет в поєднанні з недостатнім доступом до медичних служб і основним лікарським засобам може привести до таких ускладнень, як сліпота, ампутація і ниркова недостатність.

Діабет другого типу можна запобігти

30 хвилин регулярної активності помірної інтенсивності протягом більшості днів і здорове харчування можуть значно знизити ризик заболванія діабетом типу 2. Діабет першого типу запобігти неможливо.